Vatandaşın Beklentisi Neler?

Sokakların nabzını tutan Kahramanmaraş'ta Bugün Gazetesi ekibi Trabzon Caddesinde sokak röportajı yaparak vatandaşların Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'den beklentilerini sordu.

CADDEDEKİ HAREKETLİLİK AZALDI

Başta Trabzon Caddesi esnafı olmak üzere bir çok vatandaşın beklentisi, Valilik önünden İş Bankasına kadar olan kısmın yeniden eski haline getirilmesi oldu. Vatandaşlar Ulu Cami istikametinden gelen araçların, Azerbaycan Bulvarı üzerinden Belediye istikametine gittiğini ve Trabzon Caddesini kullanamadıkları için cadde de ki hareketliliğin azaldığını söylüyor.  Bazı vatandaşlarsa, caddeye döşenen parkelerin sürekli yerinden çıkmasından ve araçların seyrine engel olmasından dolayı asfalt dökülmesi önerisinde bulundu.   

ULAŞIMDA BEKLENTİLER BÜYÜK

Cadde Esnaflarından Hasan Biryar, ''Kahramanmaraş'a havalimanı yapıldı ancak uçaklar halen buraya inerken sorun yaşıyor. Adana'ya veya Gaziantep'e iniş yapıyorlar. Bu sorun ne zaman çözülecek? Ayrıca ben şehir içi ulaşımda tramvay yapılmasını istiyorum. Öyle bir şey olsa, arabamla gelmek yerine onu tercih ederim. Trafik yoğunluğundan da, park sorunundan da kısmen kurtulmuş oluruz'' dedi. Vatandaşlar Trabzon Caddesinin dışında ise diğer beklentileri şu şekilde sıralandı; ''Stadyum, Büyük Konferans Salonu, Hızlı Tren, Tramvay, Teleferik, ''

SU ZENGİNİYİZ AMA SUYU PAHALI KULLANIYORUZ

Turizm konusunda değerlendirmelerde bulunan vatandaşlar ise Kahramanmaraş'ın bu zamana kadar yeteri kadar tanınmadığı, ikinci olarak Germenica'ya yeterli yatırımın yapılmadığını ifade ediyorlar. Vatandaşlar, Kültür ve Turizmde gerekli adımı attığı takdirde durgun olan iş piyasasının birden bire hareketleneceği belirtiliyor. Su zenginliği bakımından ülkenin önde gelen illerinden birisi olan Kahramanmaraş'ta, suyun kaynağından cazip hale gelmesi, masrafı sıfıra indirmesine rağmen Kahramanmaraş'ta su ücretlerinin yüksek olduğu ve bu konunun da ele alınması isteniyor.

HABER: MUSTAFA KÖMÜ

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15