VATANDAŞLAR EN AZ 2 BİN TL OLMALI DEDİ

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari asgari ücret görüşmeleri, önümüzdeki hafta başlayacak. Sokağın nabzını tutan Kahramanmaraş'ta Bugün Gazetesi vatandaşlara asgari ücretin en az ne kadar olması gerektiğini sordu. Kahramanmaraşlı vatandaşlar asgari ücretin en az 2 bin TL olması gerektiğini vurguladı.

VATANDAŞLAR  EN AZ 2 BİN TL  OLMALI DEDİ

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücret maratonuönümüzdeki haftya başlıyor. Vatandaşlar gözünü Asgari Ücret TespitKomisyonu’nun açıklayacağı rakama çevirdi. Kahramanmaraşlı vatandaşların asgariücret konusundaki görüşleri ise şu şekilde:

Asgari ücretin en düşük 2 bin TL olması gerektiğini söyleyenMustafa Kahveci, “Şuan ki asgari ücret bin 603 TL’dir. Vatandaşların bu ücretlegeçinebileceğini kesinlikle düşünmüyorum. Ben emekliyim. Emekli maaşının endüşük 3 bin TL olması kanaatindeyim. Ben şu anda 2 bin 500 TL emekli aylığıalıyorum. Ben geçinebiliyorum. Fakat daha düşük ücret alanların geçinmektezorluk yaşadığını biliyorum. Devletimizi güçlü ancak bütçe zayıf olunca devletfazla bir şey yapamıyor.  Devlet yeterikadar dağılımını yapıyor” dedi


Asgari ücret en düşük 2 bin TL olmalıdır diyen BülentAkbudak, “Şuan ki asgari ücretle vatandaşlar kısmen geçinebiliyor. En düşükemekli ücret 2 bin 500 TL olması gerekiyor. Basın sektöründen emekliyim geçimsıkıntısı yaşamıyorum” açıklamalarında bulundu.

Şuan ki asgari ücretle vatandaşların geçinmesinin çok zorolduğunu söyleyen Şeref Bulut, “ Vatandaş bu şartlarda evini geçindiremez.Eline en az 2 bin TL olması gerekiyor. Hayat şartları çok zordur. Devletimizdenen düşük asgari ücretin 2 bin TL olmasını istiyoruz. Gerek KahramanmaraşlıMilletvekillerimiz gerekse de Türkiye Büyük Millet Meclisindeki yetkililerdenbu konuda yardımcı olmasını istiyoruz. Kirada olan vatandaşların en az 400-500TL ücret ödüyor. Ben kamuda çalışıyorum. Devlet bin TL’nin altında asgari ücretolmayacaktır açıklamalarında bulundu. Emekli maaşı da en düşük 2 bin TLolmalıdır. Hayat çok zor. Ben 4 bin TL maaş alıyorum. Geçinmekte zorlukyaşıyorum. Kirada oturuyorum ve üç tane çocuk okutuyorum” diye konuştu.


Asgari ücret en düşük 200 bin TL olmalıdır diyen İlaydaSözeyatarlar,  Şuan ki asgari ücret 1603TL’dir. Vatandaşların bu enflasyona göre bu ücretle geçinmesi çok zordur.İnsanların birde kirada oturduğunu düşündüğümüzde zaten aldığı ücretin yarısınıkiraya verecek. Geriye kalanı da mutfak ve diğer bir takım ihtiyaçlara gidiyor.Kişi kendine özel olarak para harcayamaz duruma geliyor. Bin TL’nin altındaemekli maaşı olmayacağı konuşuluyor. Ben bu rakamı da az buluyorum. Bence endüşük 2 bin TL olmalıdır” ifadelerini kullandı.


Asgari ücretin en düşük 2 Bin 750 TL olması gerektiğinevurgu yapan Ayşe Özcan, Bende çalışıyorum ve asgari ücret alıyorum. Geçinmektezorlanıyorum. En kiraları çok pahalı duruma geldi. Emekli maaşının da artmasıgerektiğini düşünüyorum”

HABER-FOTO: MERTPOLAT

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2018, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15