VATANDAŞLARIN MAĞDUR EDİLMESİNE İZİN VERMEYİZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, son zamanlarda Afşin ve Elbistan ilçelerinde oluşturulan dezenformasyon hakkında açıklamalarda bulundu.

VATANDAŞLARIN MAĞDUR EDİLMESİNE İZİN VERMEYİZ

Basın mensupları ile gerçekleştirilen toplantıdan sonra konuşanÜnal, Afşin Elbistan termik santralinde kesinlikle işçi çıkarımınınolmayacağını ve vatandaşların mağdur edilmesine asla izin verilmeyeceğinibelirtti.

Bir süreden beri özellikle Afşin ve Elbistan ilçelerimizleilgili sürekli bir dezenformasyon oluşturuluyor diyen Ünal, “Şeker fabrikası üzerinden,çiftçinin pancarı tarlada kaldı yalanı üzerinden Afşin Elbistan termik santraliel değiştirdiğinde oradaki patronların işsiz kalacağı üzerinden önümüzdekiseçimlere dönük bir dezenformasyon, AK Partiyi ve AK Parti Milletvekilleriniadeta itibarsızlaştırma çabası görüyoruz. Özellikle Afşin ve Elbistanlıhemşerilerime şunu söylemek istiyorum. Bizim gönlümüz kulağımız gözümüz seçimbölgemizin ve şehrimizin üzerindedir. Biz Elbistan ve Afşin’imizle ilgili enufak bir şeyin aksamasına ya da bir şeyin geri kalmasına ve herhangi birmağduriyetin yaşanmasına asla müsaade etmeyiz. Belediye Başkanlarımızda,Milletvekillerimizde, ilçe başkanlarımızda ve AK Parti teşkilatları hermeseleyi yakından takip etmektedir. En son bu Afşin, Elbistan’dan  işçi çıkarılacak yalanını da ben sizin huzurunuzdayalanlamak istiyorum Afşin Elbistan termik santrali A ünitesini devralanÇelikler Holdingin sahibi ile telefonda konuştum.  Dedim ki burada işçi çıkarılacağı yönündebirileri tezvirat oluşturuyorlar. Sizinle yaptığımız konuşmada böyle bir şeyiistemediğimizi size söylemiştik dedim. Kendisi de Sayın Bakanım kesinlikle birişçi çıkartılma söz konusu değildir” şeklinde konuştu.

“HERHANGİ BİRMAĞDURİYETE ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Kahramanmaraş’ın hiçbir ilçesinde hiçbir vatandaşın mağduredilmesine izin vermeyeceklerini söyleyen Ünal,  “Bu bize Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıdır.Biz hiçbir şekilde 81 milyon vatandaşımızın mağdur edilmesine müsaadeetmediğimiz gibi Kahramanmaraş’ımızda ve ilçelerinde vatandaşların asla mağduredilmesine asla müsaade etmeyiz. Birileri buradan ekmek çıkarmaya çalışılıyorsakusura bakmasın. Bu tür siyasetle insanlara yalan söyleyerek ve korkutarak işsizkalacaksanız pancarlarınız tarlada kalacak diyerek siyaset yapılmaz.Cumhurbaşkanımızın dediği gibi Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Bizimeserlerimiz ortadır. Bugüne kadar bir eseri olmayanların Afşin’de veElbistan’da bu şekilde bir tezviratla benim kardeşlerimi rahatsız etmeye hakkıyoktur. Herhangi bir mağduriyete asla izin vermeyeceğiz. Bunu bütün Elbistanlıve Afşinli hemşerilerimizin bilmesini isterim” açıklamaları ile sözlerinitamamladı.

HABER-FOTO:MERT POLAT

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15