Vekillerimiz Şehrimiz İçin Çalışıyor

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri, şehrin önemli ve öncelikli olduğu önemli projeleri İlgili Bakanlıklarla görüşülüp masaya yatırdılar.

Vekillerimiz Şehrimiz İçin Çalışıyor

Türkiye’de tüm siyasi partiler İstanbul seçimlerine kilitlenirken, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri kentin sağlık, ulaşım, spor ve turizm alanlarındaki sorunları için ilgili bakanlıklarla görüştü. Ak Parti teşkilatından yapılan yazılı açıklamada görüşmelerden olumlu sonuç alındığı bildirildi. AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İletişim Ofisi’nden kente müjde niteliğinde açıklamalar geldi.

YENİ HASTANENİN YERİ BELLİ OLDU

Necip Fazıl Hastanesinin bulunduğu alana yapılması planlanan 300 yataklı kadın doğum hastanesinin yapılmasının talimatının, milletvekillerinin Sağlık Bakanı ile görüşmesinin ardından bizzat verildiği öğrenildi. Ayrıca Yörük Selim Ek Hizmet Binasının 300 yataklı yeni bir hastane olarak planlanması ve ihale edilmesi için daha önce yapılan görüşmelerin sonucunu aldıklarını ve teknik incelemenin başlatılması talimatı verildiği ifade edildi.

12 ŞUBAT STADYUMU RAF’A KALDIRILIYOR

Stadyum yapımıyla ilgili de bilgi verilen açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Gençlik ve Spor Bakanlığı ve ardından Yatırımlar Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda, 12 Şubat Stadyumunun ekonomik ömrünü tamamlamasından dolayı, burasının yeni yapılacak stadyuma finansman sağlaması yönüyle çalışma, 43 bin metrekare alana sahip Hanefi Mahçiçek Stadyumunun yerine yeni bir stadyum yapılması ve bu stadyumun kendi kendini finansa edebilecek bir şekilde tasarlanması kararı alındı. 

GERMENİCA İNCELENECEK!

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yapılan görüşmede; Germenicia Mozaiklerinin bulunduğu merkez Dulkadiroğlu ilçesi, Şeyhadil, Bağlarbaşı, Namık Kemal ve Dulkadiroğlu Mahallelerini kapsayan yaklaşık 140 hektarlık alan 2010 yılında 3. Derece arkeolojik sit alanı olarak tescil edilmesi ile birlikte

15 gün içerisinde çalışmanın yapılması ile birlikte Bakanlığa rapor verilmesine dair teknik ekipleri talimat verecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15