VOLEYBOL DA ŞAMPİYON: NECİP FAZIL HALK KÜTÜPHANESİ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren kütüphaneler arasında düzenlenen voleybol turnuvası dün sona ererken, şampiyonluk ipini Necip Fazıl Halk Kütüphanesi göğüsledi.

VOLEYBOL DA ŞAMPİYON: NECİP FAZIL HALK KÜTÜPHANESİ

Kahramanmaraş Büyükşehir halk kütüphaneleri arasındadüzenlenen voleybol turnuvasına 11 takım katıldı. Kütüphaneye gelenokuyuculardan oluşturulan takımlar arasında yapılan müsabakaların finali dünakşam oynandı.

Final öncesi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ParavolleyTakımı ile 1920 Maraşspor Takımı bir gösteri maçı yaptılar.

Final müsabakalarının ardından ödül törenine geçildi veödüller Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler DairesiBaşkanı Cevdet Kabakcı tarafından verildi.

Ödül töreni sonrasında bir açıklama yapan Daire BaşkanıKabakcı: “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemizin kütüphaneleri HacettepeÜniversitesi Kütüphane bölümü tarafından Türkiye’de birinci seçilmişti. Yanibizim kütüphanelerimiz şampiyon kütüphaneler. Ziyaretçilerimizle, okurlarımızlabir araya gelmek samimiyetin artması için her sene değişik etkinliklerdüzenliyoruz. Kütüphanelerimiz arasında tiyatro yarışmaları, futbol turnuvalarıve voleybol turnuvaları gibi etkinlikler yapılmakta. Bu etkinliklerimiz inşallahileriki günlerde artacak. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemizin 25’e yakınkütüphanesi bulunmakta. Kütüphanelerimizi çok aktif olarak kullanmaktayız.

Bugün de voleybol turnuvası final müsabakaları öncesiBüyükşehir Belediyemizin Paravolley Takımı paraolimpik yarışması yaptılar. Buturnuvamıza 11 takımımız katıldı. Yapılan müsabakaların sonucunda Necip FazılHalk Kütüphanemizin takımı şampiyon oldu onları kutluyoruz. Saçaklızade HalkKütüphanemiz 2., Süleyman Çelebi Halk Kütüphanemiz 3. Oldular. Onları da tebrikederek ödüllerini verdik. Bu tür yaşayan kütüphanelerimizin olması gerekiyor.Gerçekten de bizim kütüphanelerimizdeki arkadaşlarımız çok fedakaraneçalışıyorlar. Kütüphanelerimiz sabah 8 gece 23’e kadar mesai yapıyorlar. NecipFazıl Halk Kütüphanemiz gece 03.00’e kadar hizmet veriyor. Kütüphanelerimiz veokuma alanlarımız tıklım tıklım dolu. İnşallah bunların sayıları da artacak,etkinliklerimiz de artacak. Biz bu başarıların devamını diliyoruz, yenietkinliklerle halkımızın karşısına çıkmak istiyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane