YA ÇIKARSA

Yeni yıl yaklaşırken Milli Piyango biletleri de satışa sunuldu. Kahramanmaraş’ta Milli Piyango bileti satıcıları, zengin olma umudu taşıyan vatandaşların ‘ya çıkarsa’ düşüncesiyle bilet aldıklarını ifade ediyor.

YA ÇIKARSA

31 Aralık'ta yapılacak yılbaşı özel çekilişinde 70 milyonliralık büyük ikramiyenin yanı sıra 1 adet 7 milyon lira, 10 adet 1 milyonlira, 30 adet de 100 bin liralık ikramiye verileceğinin bilgisi verildi.

“TOPLAM İKRAMİYETUTARI 390 MİLYON 910 BİN LİRA”

Vatandaşlar yılbaşı özel çekilişinde, seyyar ve sabitbayilerden geleneksel olarak basılı Milli Piyango biletlerini alabileceklerigibi, yurt çapında sayıları 5 bini bulan sayısal oyun bayilerindekimakinelerden de yeni nesil biletlerini temin edebilecek.  Milli Piyango'nun bu çekiliş kapsamındaödeyeceği toplam ikramiye tutarı 390 milyon 910 bin lira olacak. Tam bilet 70,yarım bilet 35, çeyrek bilet 17,5 liradan satılmaya başlandı.

Kahramanmaraş’ta yaklaşık 30 yıldır seyyar bilet satıcılığıyapan Yusuf Demir, Yılbaşına bir ay var. Henüz erken olduğu için şu andasatışlarımız durgun. İlerleyen günlerde satışlarımızın daha da artacağınıdüşünüyorum.  Bu yıl büyük ikramiye 70milyon TL. Geçen yıl Tam bilet 60 liradan, yarım bilet 30 liradan, çeyrek biletise 15 liradan satılıyordu. Bu yıl ise Tam bilet 70, yarım bilet 35, çeyrekbilet 17,5 liradan satılıyor. Büyük ikramiye tam bilete vurursa talihli kişitek başına büyük ikramiyenin sahibi olacak. Yarım bilete çıkarsa 2’yebölünecek. Çeyreğe çıktığı takdirde ise büyük ikramiye dörde bölünecektir. Ben1997 yılında 600 bin TL çıkan bileti sattım. Geçen senede benim sattığım bilete50 bin TL çıkmıştı” şeklinde konuştu.

BİLET ALIRKEN DİKKAT

Milli Piyango satıcısı Yusuf Demir, " Vatandaşlar millipiyango bileti alırken çok dikkat etsimler. Maalesef ki korsan bilet satıcılarıvar.  Vatandaşlar seyyarlar satıcılardanbilet alırken önce bir kere seyyarların bayi olup olmadıklarına baksınlar. Yakakartları vardır onlara dikkat etsinler. Sahte biletler falan da yapabiliyorlar.Bunlara da dikkat etsinler" uyarısında bulundu.

HABER-FOTO: MERTPOLAT

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane