YAPILAN SALDIRIYA TFFHGD'DEN KINAMA!

Yerel Amatör 1. Kümede Ligin 11. Hafta müsabakasında Andırın İlçesinde oynanan mücadele de Maç yarıda kaldı ve Hakem mücadeleyi tatil edildiği maçla alakalı Hakeme yapılan saldırıyı TFFGHD Kınama mesajı yayımladı.

YAPILAN SALDIRIYA TFFHGD'DEN KINAMA!

Son zamanlarda sporda şiddetin arttığı ÜlkemizdeKahramanmaraş’ta Sporda şiddet unsuru sahaya yansıdı. Hava Muhalefeti dolayısıile İl Tertip Komitesinin maçı verip verilemeyeceği konuşulan Andırın ilçesindeKulüp idarecilerinin maçı temizletilmesi doğrultusunda müsabakaya hazır olanAndırın İlçe sahasında oynanan ve mücadelenin 20.dakikada 2-0 önde iken EkinözüBelediyespor’un oyuncusunun hakeme saldırması sonucu maç hakem tarafından tatiledildi. Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Andırın İlçestadında Andırın Yeşildağspor, Ekiözü Cela Belediyespor maçında hakeme yapılansaldırıyı kınadı. Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Andırınİlçe stadında Andırın Yeşildağspor, Ekiözü Cela Belediyespor maçındamüsabakanın hakemi Hacı Ahmet Toy'a yapılan saldırıyı kınadı.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri DerneğiKahramanmaraş şube yönetim kurulundan yapılan açıklamada,'' Geçtiğimiz haftaAndırın ilçe stadında oynanan amatör müsabakada müsabakanın hakemine yapılanfiili saldırı bizleri derinden üzmüştür. Türkiye Faal Futbol Hakemleri veGözlemcileri Derneği Kahramanmaraş Şubesi olarak şiddet olaylarıyala ilgili hukuki süreçlerinbaşlatılacağını ve takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz. Bu tarz olaylarınbaşta Türk futbolu olmak üzere Kahramanmaraş futboluna zarar verdiği aşikardır.Bununla birlikte hakemlerin sahipsiz olmadığını, yasalarla korunduğununbilinmesini istiyoruz. Yönetici, İdareci, Teknik Sorumlu ve Antrenörlerimizdentakımlarındaki oyuncularına sporun dostluk, kardeşlik ve Fair Play olduğunuanlatmalarını, kazanmak kadar kaybetmenin de doğal bir sonuç olduğunu, sporunkarşılıklı saygı, sevgi çerçevesinde devam etmesini canı gönülden bekliyoruz.Kendini bilmeyen kişilerin bir an önce spor camiasından uzaklaşmasını diliyor,saldırıları gerçekleştirenlerin en ağır adli ve idari cezaları alacağını ümitediyoruz. TFFHGD Kahramanmaraş Şubesi Yönetim Kuruluolarak hakemimize geçmiş olsun dileklerinde bulunurken Hakemlerimize yapılansaldırıları şiddetle ve nefretle kınıyoruz” ifadeleri Kullanıldı. (HABER: İLKER YİYEN)

 

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2019, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15