YARALADIĞI TAVŞANA YAPTIĞI EZİYETİ, SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde bir vatandaşın, avladığı tavşanı yaralı halde eziyet ederken çektiği görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşması tepkiye neden oldu.

YARALADIĞI TAVŞANA YAPTIĞI EZİYETİ, SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI

  Av yasağıolmasına rağmen 11 Ocak 2019’da ‘bugünkü avımız kaçamadı’ şeklinde paylaşımıtespit edilen vatandaşla ilgili olarak Kahramanmaraş Doğa Koruma ve MilliParklar Şube Müdürlüğü inceleme başlattı.


  Elbistan’datavşan ve keklik avı sezonu 7 Ocak 2019 tarihi itibariyle kapandı. İlçedeyaşayan bir vatandaş, yasak olmasına rağmen çıktığı avda vurduğu tavşanıngörüntülerini sosyal medya hesabından, ‘bugünkü avımız kaçamadı’ başlığı ilepaylaştı. Yaralı halde can çekişen tavşanı kameraya alan vatandaş, paylaştığıvideoda, yakaladıktan sonra bir süre elinde taşıdığı tavşanı kaçması içintekrar karların üzerine bırakıyor. Kurşun yarası nedeniyle hareket etmektezorlanan tavşanı ayağı ile itekleyen vatandaşın bu paylaşımına arkadaşları datepki gösterdi. Bir arkadaşı, ‘yazık günah’ diyerek tepkisini gösterirken başkabir arkadaşı da ‘eziyet etme kes gitsin’ şeklinde tavsiyede bulundu. Başka birvatandaşın tepkisi ise daha sert oldu. Paylaşımı yapan şahsı, yetkililereşikayet edeceğini söyleyen vatandaş, “Bu sayfanın yöneticisi kimse, hayvanhaklarına şikayet edeceğim sizi. Ne sadist, hasta ruhlu insanlarsınız. Yazık,günah değil mi o hayvana. Siz kim oluyorsunuz da bir hayvana bunuyapabiliyorsunuz” cümlelerini kullandı.

  Şahsın, butepkiler üzerine paylaşımını kaldırdığı görülürken, Kahramanmaraş Doğa Korumave Milli Parklar Şube Müdürlüğü konuyla ilgili olarak inceleme başlattı.Şahsın, sonradan kaldırdığı video ve fotoğraflar kayıt altına alınırken şahsa4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu doğrultusunda cezai işlem uygulanacağıbelirtildi. 

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2019, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15