YARALARI SARIYOR

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi geçen hafta il genelinde etkili olan sağanak ve kar yağışlarından dolayı zarar gören bölgelerde temizlik, tamirat, bakım ve onarım çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

YARALARI SARIYOR

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri DairesiBaşkanlığı ekiplerince kış çalışmaları kapsamında yürütülen çalışmalarda,sağanak yağışlardan ve kar yağışından dolayı meydana gelen, heyelan, toprakkayması, çökme gibi durumların oluştuğu alanlarda temizlik, bakım ve onarımçalışmalarına devam ediyor.

Konu ile ilgili olarak bir değerlendirmede bulunanKahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Onur Erdi:“Geçen hafta ilimiz genelinde yaşanan sağanak yağışlar ve kar yağışlarındandolayı oluşan hasarlar ekiplerimiz tarafından derhal tespit edilerek temizlik,tamirat ve bakım onarım çalışmalarımıza başladık. Tüm ekiplerimiz sahada ve7/24 görev başındalar. Gerek sağanak yağışların gerekse kar yağışlarındankaynaklı oluşan hasarlar tespit edilerek bir an önce gerekli düzenleme veçalışmalarını ivedi bir şekilde yapıyoruz. Yağışlardan dolayı oluşan heyelan vetoprak kaymalarında temizlik çalışmalarımızı yaparak vatandaşlarımızınulaşımına engel bir durum olmaması için gayret ediyoruz. Kar yağışından vetemizlik çalışmalarından dolayı gerek yollarda gerekse kaldırımlarda meydanagelen olumsuzluklara karşı da ekiplerimiz gerekli tamirat, bakım ve onarımçalışmalarını devam ettiriyor. Yağışlardan kaynaklı su birikintisi olanyerlerde ise ilgili kurumlarla istişare ederek mazgal ve ızgara çalışmaları dayürütülüyor” diye konuştu.

Öte yandan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ekiplerikar yağışı olan bölgelerde kar temizleme ve yol açma çalışmalarına aralıksızolarak devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2019, 14:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15