Yaralı Atmacaya Hayvanseverler Sahip Çıktı

İnşaat işçileri tarafından yaralı olarak bulunan atmaca özel bir klinikte tedavil edildi.

Yaralı Atmacaya Hayvanseverler Sahip Çıktı

Kahramanmaraş'ın Onikişubat İlçesinde, otomobilin çarpası sonucu kanatlarından  yaralanan atmacayı inşaat işçileri buldu. Hayvanser işçiler tarafından  özel bir kliniğe götürülen atmaca tedavi altına aldındı.

Yaralanan Atmaca'nın tedavisini üstlenen Veteriner Hekim Ali Oğuzhan Özkömeç iyileştikten sonra atmacayı Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne teslim edileceğini söyledi.

Konu hakkında bilgi  veren Veteriner Hekim Özkömeç şunları dile getirdi: "13.06.3019 tarihinde özel bir şantiyede çalışan işçiler tarafından şantiye sahasında yaralı halde bulunan atmaca klinimize getirildi. Genel muayenesi yapıldığında kanatlarının yaralı olduğu, yaralı olduğu için beslenememiş ve  susuz kaldığını tespit ettik. Öncelikli olarak kanatlarında ki yarayı tedavi ettik. Sonrasında susuluğunu (dehidre) durumunu bertaraf etmek için serum bağladık. Beslenmesini ise elimizle yaparak genel durumunun iyileşmesini sağlandık. Atmacanın durumu şuan çok iyi olup tekrardan doğal ortamına kavuşması için Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube müdürlüğüne teslim edeceğiz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15