Yaşanılan Olay Kabullenilemez!

Şampiyonluk hedefi ile ilerleyen 2 Amatör A-B Grubunda Play-off kazanları kaynarken Play-off Grubu Yarı final müsabakaları sonucunda Hartlap Köyü Ali Doğanspor, Dumlupınarspor (Mağralı Fidan) müsabakası sonrası çıkan olaylarla alakalı şiddete maruz kalan Başkan Yunus Bakır, yaşanan şiddettin spora kara leke olduğunu savundu.

Yaşanılan Olay Kabullenilemez!

Kahramanmaraş Büyükler Ligi 2. Küme de normal ligin sona ermesine ile Play-off’lar yarı Final maçları başladı.  Bu sezon 15 takımın katıldığı Kahramanmaraş Büyükler Ligi 2. küme de heyecan dorukta. Normal lig maratonu sona ermesi ile esas heyecan müsabakalara yansıdı. Birbirinde zorlu 15 haftalık periyodunu geride bırakan takımlar artık şampiyonluk grubu ile bütün güçlerini ortaya koyarken Onikişubat İdmanyurdu ile Hartlap Köyü Alidoğanspor adını finale yazdıran takımlar oldu. Yarı Final Müsabakasında müsabaka içerisinde tribünlerde yaşanan olaylardan dolayı kargaşa çıktı. Yaşanan kargaşa doğrultusunda şiddete maruz kalan Hartlap Köyü Ali Doğanspor kulüp başkanı Yunus Bakır, yaşanan şiddetin önüne geçilmesi gerektiğini savunarak bu tür olayların futbolun içerisinde yaşanmaması gerektiğini gazetemize anlattı.

“BU TÜR OLAY FUTBOLUMUZUN KARALEKESİDİR”

Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü İlker Yiyen’e yaşanılan olayı anlatan Hartlap Köyü Ali Doğanspor Kulüp Başkanı Yunus Bakır, “Bir takım yanlış anlaşmadan dolayı bir takım olaylar yaşadım. Yaşanılan olayın içi boş, küfür olduğu iddia ediliyor ama işin içinde küfür yok, orada yaşanılan olay doğrultusunda ferdi hareket eden şahıslar holiganzin eseri oldu ve bana saldırı yaptılar. Bu nedenle spor camiasında yaşanan olayı yadırgıyorum. Bu tür olay Futbolumuzun, sporun içinde olmamalı. Bu tür olaylar sporu ve futbolun kara lekesidir. Maalesef bu tür olayı yaşadık. Galip geldiğimiz maçta bu tür olayla karşılaştık. Spor dostluk, kardeşliktir. Bu yaşanılan olayla dostluğun kardeşliğin hiçbir alakası yoktur” dedi. (HABER: İLKER YİYEN)

      

  

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2019, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15