Yaz Ayında Hararet Sorununa Dikkat

Oto Tamircisi Şeker, ''Yaz ayında hararet sorunuyla sık karşılaşıyoruz. Sürücülerin araç bakımları düzenli yaptırması gerekiyor'' dedi.

Yaz Ayında Hararet Sorununa Dikkat

Kahramanmaraş'ta sanayi esnaflarından oto tamircisi Mesut Şeker, yaz ayında en çok karşılaştıkları sorunlardan birisinin hararet olduğunu belirterek sürücülere yazlık bakım konusunda uyarılarda bulundu.

Yaz ayının gelmesiyle birlikte artık sürücülerin, kış lastiklerini çıkartarak yazlık lastiklere geçmesi gerektiğini belirten Şeker, ''Fren, yağ bakımlarının mutlaka yapılması gerekiyor. Sürücülerin genel bakımları ihmal etmemesi lazım. Aracın ön düzen, kronik bakımların hepsinin elden geçmesi gerekiyor. Yaz tatiline çıkmak isteyen sürücüler uzun yola çıkmadan mutlaka araçlarını bir ustaya göstersinler'' dedi. 

Bu dönemde en çok karşılaştığımız sorunlardan birisi, sürücüler araçlarının yağ bakımlarını ihmal ediyorlar diyen Şeker, ''Yağ var mı yok mu bakmıyorlar. Lastikler çok önemli. Zayıf lastikle yola çıkılmaz. Bu dönemde hararet sorunlarıyla karşılaşabiliyoruz. Bu sorunları yaşamak istemeyen sürücülerinde araçların radyatör, devirdaim ve soğutma sistemlerini kontrol etmesi gerekiyor. Çürümeler ve su kaçırmaları olursa, bunun fark edilmemesi arızalara yol açabilir'' diye konuştu.

Ömer Faruk Salman

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2019, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15