YEDİDEN YETMİŞE ÇÖP TOPLADILAR

Dünya Çöp Toplama gününde farkındalık oluşturmayı hedefleyen Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Yeşil Tepe Mahallesi Sakinleriyle yediden yetmişe çöp toplama etkinliği düzenledi.

YEDİDEN YETMİŞE ÇÖP TOPLADILAR

Yeşiltepemahallesinde bulunan Dulkadiroğlu Belediyesi Mesire Alanı ve Mini HayvanatBahçesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe mahalle sakinleri ve belediye personelikatıldı. Belediye Başkanı Necati Okay’ın da bizzat katıldığı etkinlikte mesirealanında bilinçsizce kirletilen alanlar temizlendi.


Etkinlik sonrasında açıklamalarda bulunan Başkan Okay, çevre kirliliği konusunadikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla böyle bir etkinliğe imzaattıklarını kaydetti. Yeşiltepe Mahallesi sakinleri ve belediye personelleriylebirlikte gerçekleştirilen etkinliğin ilçe genelini de kapsadığını aktaranBaşkan Okay, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Çevre temizliği konusundahassasiyetimizi düzenlediğimiz her programda ortaya koyuyoruz. İlk olarakBaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin başlattığısıfır atık projesine de ilk destek olan belediye olma özelliğini taşıyoruz.İlçe genelinde sıfır atık projesini yaygınlaştırarak tertemiz bir içe olmaunvanımızı koruyoruz. Bunun yanı sıra Dünya Çöp Toplama Günü vesilesiyle özelbir etkinlik düzenledik. Yeşiltepe mahallemizde düzenlediğimiz etkinliğimizemahalle sakinleri de çocuk yoğun ilgi gösterdi. Yediden yetmişe bu farkındalığadikkat çekme adına bizlere destek oldular. Ben mahalle sakinlerimize veilçemizin tertemiz kalması adına emek harcayan herkese teşekkür ediyorum. Tümhemşehrilerimin

Dünya Çöp Toplama günü nedeniyle çevre kirliliğine daha duyarlıolmalarını temenni ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2018, 16:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner19

banner13

banner17