YEDİKUYULAR'IN YOLU ÇAĞLAYANCERİT'TEN!

Adıyaman-Gölbaşı ve Malatya’dan kayak yapmak için Yedikuyular Kayak Merkezi’ne giden binlerce insanın araç navigasyon sisteminin Çağlayancerit üzerinden kestirme bir yol göstermesi nedeniyle Yedikuyular’a Çağlayancerit üzerinden ulaşım sağlamaya çalıştıkları öğrenildi.

YEDİKUYULAR'IN YOLU ÇAĞLAYANCERİT'TEN!

Yedikuyular Kayak Merkezi’ni de içine alan Çağlayancerit-Kahramanmaraşarasındaki yaklaşık 50 kilometre uzunluğundaki alternatif yol, çevre illerdenkayak yapmak için Kahramanmaraş’a gelenlerin ilgisini cezbediyor. Çağlayanceritile Kahramanmaraş arasındaki en kestirme yol olan Yedikuyular yolunun virajlıolması nedeniyle ulaşımın meşakkatli olması bölge halkı tarafından daha öncesık sık dile getirildi ve alternatif yol için defalarca iyileştirme istendi.Ancak araç trafiği yoğunluğunun az olması ileri sürülerek bu yol için şimdiyekadar herhangi bir iyileştirme yapılmadı. Fakat Yedikuyular Kayak Merkezininfaaliyete geçmesiyle bu yola olan talep de ciddi oranda artış gösterdi ve araçtrafiği yoğunluğu neredeyse 4 katına çıktı. Çağlayancerit halkı, il merkezinedaha kısa sürede ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlamak için Yedikuyular ileilçeleri arasındaki yolun, tünel ve köprülerle düzleştirilerek daha kullanışlıbir hale getirilmesini istiyor. Sadece Çağlayanceritliler değil Nurhak halkı ileDulkadiroğlu ilçesine bağlı Bertiz Bölgesinde yer alan yaklaşık 40 tane mahallede bu yolda iyileştirmeler yapılmasını arzuluyor. Özellikle Kahramanmaraş’a 3saatlik bir süreyle ulaşımını sağlayan Nurhak halkının, Çağlayancerit üzerindenYedikuyular yolunu kullanmasıyla maksimum 1 saat gibi bir süreyle


Kahramanmaraş’a ulaşım sağlayacağı ifade ediliyor. Yaz mevsiminde gurbetçilerinde memleketlerine dönmesiyle bu yolu kullanacak insan sayısının minimum 250 bindüzeyinde olacağı kaydediliyor. Kahramanmaraş’ta Yedikuyular Kayak Merkezi’ninfaaliyete geçmesiyle son bir yıl içinde şehre giren nüfus sayısında ciddi birartış yaşandı. Yedikuyular ile Çağlayancerit ve Gölbaşı arasında yer alanalternatif yolun yapılmasıyla şehre giren nüfus oranının daha da artması ve buartışın da Yedikuyular Kayak Merkezine yansıması bekleniyor. Kahramanmaraş’takış turizmini tek başına canlı tutan Yedikuyular Kayak Merkezi’ne gitmekisteyen insanlar daha şimdiden navigasyon cihazlarının dayönlendirmesiyle Çağlayancerit’i tercih ediyor. (HABER-FOTO: KENAN ONARAN)

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner34

banner37