YENİ BULVAR HİZMETE AÇILDI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 55 metre genişliğindeki bulvar hizmete açıldı.

YENİ BULVAR HİZMETE AÇILDI

Gaziantep Yolu havalimanı kavşağını Kuzey çevre Yolu’nabağlayacak olan yeni bulvarda incelemelerde bulunan Kahramanmaraş BüyükşehirBelediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, bu yolun trafiğin rahatlamasında çokönemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

Başkan Erkoç burada yaptığı açıklamada: “Allah’ahamdolsun şehrimize yeni bir bulvar kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. KuzeyÇevre Yolu dediğimiz şehrin doğusuyla kuzeyinden geçen ve batıya ulaşan, şehriçevreleyen, kuşatan rink yolunun ilk girişi. Gaziantep yolundan havalimanıkavşağından girişi bu yol şehrimize hayırlı uğurlu olsun inşallah. Burasışehrimize yeni bir giriş oldu. Dulkadiroğlu ilçemizin yeni bir girişi oldu.Şehrimizi önemli bir ölçüde rahatlatacak ve Kuzey Çevre Yolumuzun da önemli birkısmı burası.

Burası havalimanı kavşağından başlamakta, Genç OsmanMahallemiz başta olmak üzere Sanayiden Yahya Kemal, Kanuni ve DoğukentMahallelerini takip ederek Yeşiltepe (Büğlek) Mahallesine çıkmakta. Oradan daDereli mahallemizden imar yollarından şehrimizin batısına ulaşan bir yol.Burası aynı zamanda Çamlık Mahallesi, Saçaklızade Mahallesi, HürriyetMahallesi, 5 Nisan Mahallesi, 12 Şubat Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesi’ndengeçmekte. Şehrimizin doğusu ile batısını birleştirmekte. Onikişubat ve Dulkadiroğluİlçelerimizi birbirine bağlayan bulvarın çok önemli bir kısmını bitirmişbulunmaktayız. Hayırlı uğurlu olsun inşallah. Yarın vatandaşlarımız buradangeçmeye başlayacaklar. İnşallah diğer kısımların da bitmesi ile beraberşehrimizin dört bir tarafı rink hattına ulaşmış olacak ve Kahramanmaraş trafiğiçok rahatlayacak. Özellikle havalimanı kavşağındaki Gaziantep-Kayseri Yoluüzerindeki köprü sabah saatlerinde sıkışmaktaydı. Erkenez üzerine yaptığımızikinci köprü ve bu yolla beraber oradaki sıkışıklıkta geçilecek. Ayrıca yanyolları da bağlamış oluyor.  Gaziantep,Kayseri istikametindeki yan yolları da Erkenez Çayı kesmekteydi, bağlantıyoktu. Bununla beraber o bağlantılar da olmuş olacak. Kahramanmaraş’ımızıntrafiğine 100 yıl hizmet edecek bir hizmeti açmanın, yapmanın huzur ve mutluluğunuyaşamaktayız. Bizlere destek veren teveccüh gösteren Kahraman hemşehrilerimizedesteklerinden dolayı minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Hayırlı uğurlu olsuninşallah” diye konuştu.

Başkan Erkoç daha sonra direksiyona kendisi geçerek yoldailk sürüşü yaptı ve yol trafiğe açıldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2018, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15