YENİ KABİNE - HEYECAN

Cumhurbaşkanlığı Yeni Hükümet Sistemi resmen başlarken, İçlerinde siyaset dışından isimlerinde yer aldığı bakanlardan Kahramanmaraş iş dünyasının beklentileri fazla. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni kabineyi açıklamasından sonra iş dünyasında büyük atılımlar bekleniyor. Kahramanmaraş'ta Bugün Gazetesi olarak Kahramanmaraşlı İş Adamlarının yeni kabine ile ilgili düşüncelerini sorduk.

YENİ KABİNE - HEYECAN


Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı SerdarZabun, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı MustafaBuluntu, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Başkanı Adnan Toprak veKahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı (KMESO) Ahmet Kuybu gazetemizedeğerlendirmelerde bulundu.


KMTSO Başkanı Serdar Zabun, Yeni yönetim sistemi ve yenikabinenin önemli bir fırsat oluşturduğunu belirtirken, Ülkemizin temelsorunlarına çare olacağını söyledi. MÜSİAD Başkanı Mustafa Buluntu iseTürkiye’nin son 16 yılda kazanmış olduğu ivmeyi daha yukarı taşıyarak üretim,ihracat, yatırım ve büyüme rakamlarını, ülkemizin gelecek hedefleridoğrultusunda yükselteceğine inandığının belirtti.


TÜMSİAD Başkanı Adnan Toprak, Ekonominin de önünü açacakpolitikalarda hantallık yaşatan bürokrasiye dair boşluklar ortadan kaldırılmışolduğuna değinerek, ''Gerekli politikalar artık Meclis’in de desteği ile tekelden hazırlanacak ve yürütmeye konulacak. Yerli ve Milli sanayi hamlelerimizdaha ileriye taşınacak, enerji ve cari açık sorunlarını büyük orandaçözülecek'' dedi. KMESO Başkanı Ahmet Kuybu ise Türkiye ve Kahramanmaraş içinbüyüme, güçlenme vakti olduğunu söyledi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 08:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13

banner17