YENİ REKTÖR BELLİ OLACAK!

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK), 18 üniversiteye rektör ataması yapılacağını belirterek, Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde rektör adayları için belirlenmiş olan şartları taşıyan adayların başvurularını aldı. İstiklal Üniversite'sinin yeni rektörü ise atamaların yapılmasının ardından belli olacak.

YENİ REKTÖR BELLİ OLACAK!

YÖK'ten yapılan duyuruya göre, 2547 Sayılı YükseköğretimKanunu'nun 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değişik 13. maddesinin (a)fıkrası ve 3 sayılı "Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum veKuruluşlarında Atama Usûllerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi"hükümleri ve "Rektör Adayı Olmak İsteyenlerin Başvurusuna İlişkin Usul veEsaslar" uyarınca Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Aydın AdnanMenderes Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi,Erzurum Teknik Üniversitesi, Gaziantep Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, HatayMustafa Kemal Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, İzmir YüksekTeknoloji Enstitüsü, Kafkas Üniversitesi, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi,Kocaeli Üniversitesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Mersin Üniversitesi,Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, SivasBilim ve Teknoloji Üniversitesi ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesine rektörataması yapılacak.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde rektör adayları içinbelirlenmiş olan şartları taşıyan adayların 15 Ekim 2018 tarihinden 31 Ekim2018 Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınabaşvuruda bulunabilecekti. Başvuruların sonlanmasının ardından Kahramanmaraş'tagözler İstiklal Üniversitesi'ne çevrildi. Kahramanmaraş'ın yeni üniversitesiİstiklal Üniversitesinin ilk rektörünün kim olacağı merakla bekleniyor. 

HABER: ÖMER FARUKSALMAN

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15