Yeni yönetim nasıl olacak

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleşen Meclis ve Meslek Komite üyelerinin seçimleri tamamlandı. Önümüzdeki günlerde toplanacak meclis üyelerinin Yönetim Kurulu üyesi olarak kimleri seçeceği merak konusu oldu. Zabun’un yönetiminde en az yüzde 50-60 arası değişim yapacağı öne sürüldü.

Yeni yönetim nasıl olacak

İş dünyasından

Birlik mesajı

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasında merakla beklenenseçimler sonuçlandı. Birlik ve Berberlik mesajlarının verildiği KMTSO’da 163Meslek Komitesi ile 67 Meclis üyelerinin seçimi tamamlandı. Seçimde iş dünyasıbirlik ve beraberlik mesajı verdi.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasında hizmet binasındagerçekleşen seçime üyelerde yoğun ilgi gösterdi. 3 bin 645 üye odada 4 yıl süreylegörev alacak ekibi seçmek için sandık başına gitti. Seçimlerde Boya KasarSanayi Meslek Komitesinden oyunu kullanan KMTSO Meclis Bakanı Hanifi Öksüz, işdünyasını temsil eden en büyük kurum olan KMTSO’nun meclis başkanlığınıyaptığını hatırlatarak salona birlik ve beraberlik havasının hâkim olduğunusöyledi.

DÖNÜŞÜMLÜ BAŞKANLIKLTA İLK GÖREV ZABUN’UN

Enerji Meslek Komitesinde oyunu kullanan KMTSO BaşkanıSerdar Zabun ise sonuçların Kahramanmaraş’a hayırlı olsun temennisinde bulundu.Kahramanmaraş’ın en güzel şekilde temsil edecek arkadaşlarının çıkmasıtemennisinde bulunan Zabun Kahramanmaraş’a hizmet için herkesin el ele buradabirlikte çalıştıklarını dile getirdi. Dönüşümlü başkanlık sistemiyle iki yılsonra KMTSO Başkanlığına gelecek isim olan İşadamı Şahin Balcıoğlu da yaptığıkonuşmada; “Biz Kahramanmaraş için varız, kendimiz için olsaydık başkanlıkyarışı olurdu. Başkanlık yarışını ben bıraktım. Başkan adayı olmak için çıktımama başkan olmak için değil oda da bir şeyleri iyi yapmak, daha hızlı koşmak,Kahramanmaraş adına daha güzel şeyler vermek adına çıkmıştık. Sonunda birlikteberaberce bir şeyler yapılabileceğini, birlikte olmazsak bölüneceğimizi, parçaparça olacağımızı konuştuk.” Dedi.


ÖKSÜZ BAŞKAN, KURTUL BAŞKANVEKİLİ OLACAK

Oyunu kullanan Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer OruçBilal Debgici ise Türkiye’nin belli alanlarda Türkiye’de öncü sektör olduğunavurgu yaptı. Debgici; “Kahramanmaraş Türkiye’de de öncü bir şehir olacak. Markaşehir olacak. Amacımız bu. Bu ortamı sağlayan tüm kardeşlerimize oy veren tüminsanımıza çok teşekkür ediyoruz. Birlik ve beraberlik içinde seçimlertamamlandı.” Dedi. Meslek komitesi ve meclis üyelerinin belirlenmesininardından KMTSO ilk oturumunu önümüzdeki gülerde yapacak. Meclis Üyelerininiçerisinden Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri seçilecek. MeclisBaşkanlığına Hanifi Öksüz’ün devam etmesine kesin gözle bakılırken, MeclisBaşkanvekilliğini ise İşadamı Kadir Kurtul’un seçilmesinin beklendiğiöğrenildi. Bu arada Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam edecek olanSerdar Zabun’un ise yönetim kurulu üyelerinin kim olacağı merak konusu oldu.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi odasında 3 bin 645 üye 4yıl görev yapacak yeni Meclis ve Meslek Komite üyelerini seçti. Son dönemleregöre katılımın yoğun olması gözlerden kaçmadı. Dönüşümlü başkanlık sistemininuygulamaya konulmasının ardından salona birlik ve beraberlik mesajları hâkimoldu.


YÖNETİMDE KİMLER OLACAĞI MERAK KONUSU OLDU

Tüm organların seçiminin tamamlandığı ve ara ara farklılistelerin de sunulduğu seçimlerde iş dünyasının dediği oldu. seçilen 67 Meclisüyesi ve 29 meslek grubunda 163 Meslek Komitesi üyesi önümüzdeki günlerde ilktoplantısını yapacak. 67 meclis üyesi içerisinden yürütme kurulunu seçecek.Edinilen bilgiye göre Meclis Başkanlığına Hanifi Öksüz’ün MeclisBaşkanvekilliği görevine ise işadamı Abdulkadir Kurtul’un getirileceğiöğrenildi. Dönüşümlü başkanlık sistemine göre ilk iki yıl KMTSO’ya başkanlıkyapacak olan Serdar Zabun’un ise nasıl bir yönetim belirleyeceği merak konusuoldu.

EN İYİ HİZMETİ VERECEĞİZ

Oyunu kullanarak birlik ve beraberlik mesajı veren KMTSOYönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun sonuçların Kahramanmaraş’a hayırlı olsuntemennisinde bulundu. Zabun, “ Umarım güzel bir neticeyle buradanKahramanmaraş’ı temsil edecek şekilde arkadaşlarımızın temsil noktasındahakkını, yerini bulacaktır. Kahramanmaraş’ a hizmet için hepimiz, elele buradabirlikte çalışıyoruz.

Önceki katılımlara göre yoğun görüyorum” dedi.


ÇOK İYİ BİR LİSTE OLDU

KMTSO Meclis Başkanı Hanifi Öksüz de iş dünyasını temsileden en büyük ve en önemli kurum olan KMTSO’nun Meclis Başkanlığı göreviniyürüttüğünü hatırlatarak şöyle konuştu, “Şimdi yeniden meclis üyelerini buseçimle tespit edeceğiz. Burada çok önemli bir birlik beraberlik var. Tamdemokratik bir ortamda üyelerimiz seçim yapmaktalar. Farklı listelerdeolabiliyor. Biz zaten başkan adayı iki arkadaşımızla da birlikte burada el eleverdik, meclis seçiminde. Özellikle ben meclis başkanı olarak; meclistegerçekten en önde gelen, en saygın mesleği en iyi bilen, arkadaşlarımın yeralması için büyük gayret gösterdim. Dolayısıyla birlik beraberlik için de gayetgüzel bir liste hazırlandı. Şimdi bugün akşam; yeni meclisimizin üyeleri bellioldu.  Bundan sonrada meclis toplanıp;kendi aralarında meclis başkanını ve yönetim kurulunu, yönetim başkanlarınıseçecekler.” Dedi.


BÜTÜN ARKADAŞLARIMIZ BAŞARILI

Dönüşümlü başkanlık sistemine göre Zabun’un ardından ikinciyıl başkanlığa gelmesi beklenen işadamı Şahin Balcıoğlu da bazı dengelerigözeterek bir liste hazırlamaya çalıştıklarını belirtti. Bir guruptan üç kişininmeclise girdiğini üçüncü kişinin ise beceriksiz ve başarısız anlamına gelmemesigerektiğini dile getiren Balcıoğlu seçim sisteminin bu şekilde olduğunuanımsattı. Balcıoğlu, “Biz meslek komite üyelerimizin hepsini mecliste görmekistiyoruz. Özellikle listeleri yazarken arkadaşlarımızın çok ciddi şekildeempoze etmeye ve anlatmaya çalıştık. Biz Kahramanmaraş için varız, kendimiziçin olsaydık başkanlık yarışı olurdu. Başkanlık yarışını ben bıraktım. Başkanadayı olmak için çıktım ama başkan olmak için değil oda da bir şeyleri iyiyapmak, daha hızlı koşmak, Kahramanmaraş adına daha güzel şeyler vermek adınaçıkmıştık. Sonunda birlikte beraberce bir şeyler yapılabileceğini, birlikteolmazsak bölüneceğimizi, parça parça olacağımızı konuştuk. Bazen olur dendi,bazen olmaz dedik, ama bu süreçten sonra, böyle karar aldık. Bana inananarkadaşlarım bilir; başkanlık hevesim olmamıştı. Kürsüde 17 yıl meclisbaşkanlığı yaptım ama ondan sonra Şahin Balcı olmak bana çok keyif vermiştir.Sağ olsun arkadaşlarımız gerekin ilgi ve hassasiyeti gösteriyorlar. Toparlamakistiyoruz hepimizin arzusu bu. Yapmak istediğimiz şey Kahramanmaraş için eniyisini yapmak. Tabi bundan hepimiz yararlanacağız. Yapılan her şey herkesinmenfaatine. Daha huzurlu, daha mutlu, daha bol kazançlı ticaret mümkün.Kafamızdaki projelerin bir kısmını zaten basın toplantısında anlatmıştım.Anlattığımız projelerin fazlası dosyamızda ve kafamızda var. Dediğim gibi bunubirlikte yapmaya karar verdik. Doğrusunun bu olduğunu düşünüyoruz. Hepsöylediğim şeyi her zaman söylüyorum. 17 yıl meclis kürsüsünden hep şu sözüsöyledim; ‘biz birlikte olduğumuz her zaman ama her zaman her konuda başarılıoluruz.’ benim hatırladığım başarısız olduğum bir konu yok. Ama ne zamanayrıldık ne zaman birbirimizden koptuysak o zaman maalesef biz hep yarım kaldıkhep geri kaldık”

KAZANAN KAHRAMANMARAŞ OLACAKTIR

Oy kullanan Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer OruçBilal Debgici de her zaman birlik ve beraberlikle hareket edildiği zamankazananın Kahramanmaraş olduğunu söyledi. Debgici şöyle konuştu, “Şehrimizin önde gelen iş insanları, iş dünyasının değerli temsilcileri, her meslekgrubundan, her alandan esnaflarımız, kardeşlerimiz bugün burada.Kahramanmaraş’ımızın birlik beraberliği her alanda olduğu gibi ticaret alanındada böyle. Beraberce bir seçim atmosferi var. Bugün ortam iyi. Değerlibaşkanlarımız buradalar sağ olsunlar bir emek veriliyor. Memleket için bir emekveriliyor.

HERKES İLİ İÇİN BİR ŞEYLER YAPMA TELAŞINDA

Biliyorsunuz dün çevre ve şehircilik çalıştayını yaptık.Önümüzdeki hafta kültür ve turizm çalıştayı var. Herkes Kahramanmaraş için birşey yapmanın telaşında bugün ticaret ve sanayi odamız bugüne kadar geldiği gibiyine amaç aynı; Kahramanmaraş’ı daha iyiye taşıyabilmek. Bu zamana kadar görevyapmış tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Yeni seçilecek kardeşlerimizlebirlikte, meclis yönetimine de başarılar diliyoruz şimdiden.”

İşte yeni seçilen KMTSO Meclis Üyeleri; Nazlı Ceylan BaldukKurtul, Mehmet Mümtaz Yüzbaşıoğlu, Saadet Deniz Arifioğlu, Mehmet Hanefi Öksüz,Bünyamin Dokumacı, Şahin Balcıoğlu, Uğur Kısakürek, Sami Kervancıoğlu, AliMurat Dalkara, Muharrem Özşerbetçi, Tevfik Karaman, Kadir Gülkesen, MikailUtlu, Fehmi Arıkan, Erhan Oğulmuş, Hüseyin Özdal, İsmail Dizlek, Ökkeş Kır,İrem Öksüz, Ahmet Gaffar Akarca, Abdurrahman Çakmak, Abdullah Şirikçi, SermetÇuhadar, Alişan Arıkan, Selahaddin Fazıl Sandaloğlu, Mehmet Akın Öncül, AdnanToprak, Alper Çinkay, Mehmet Arif Şirikçi, Ali Cilve, İsmail Gözüakça, LütfiSabancı, Mikdat Güzelbulut, Mustafa Pakdamar, Abdulhakim Ergin, Mehmet FevziGerger, Oktay Ayranpınar, Hasan Çam, Ahmet Turan Küçükdağlı, Hacı Veli Ceyhan,Fatih Mehmet Şeker, Ahmet Kamil Şirikçi, Abdullah Deveboynu, Emine Yener, ErcanAygün, Muharrem Görgel, Abdulkadir Kurtul, Haluk Şerbetçi, Osman Müdüroğlu,Mehmet Güzelbulut, Yavuz Yavuzkurt, Serdar Zabun, Mehmet Akif Gölcü, ErtuğrulKorkut Tanrıverdi, Mehmet Beşen, Mahmut Bayazıt, Murat İldeniz, Hasan ArifSular, Ökkeş Arslan Şerefoğlu, Seyfi Moroğlu, Fürkan Bayazıt, Nevzat Toprak,Fatih Dinçer, Erdal Kanbur, Ramazan Tekinşen, Mustafa Buluntu, Süleyman Şenel

HABER: ÖMER FARUK SALMAN

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner34

banner37