Yerel seçim öncesi anket sonuçları için flaş iddia: MHP'nin oy oranı artıyor

Yerel seçimler için AK Parti ile MHP ittifakı sürdürme kararı alırken, eski AK Parti Milletvekili Mehmet Ocaktan, dikkat çeken bir iddiayı ortaya attı. MHP'nin oy oranın arttığını belirten Ocaktan "Şunu açıkça ifade etmek gerekiyor ki, MHP’nin oy anlamında beslendiği tek kaynak AK Parti havuzudur" ifadelerini kullandı.

Yerel seçim öncesi anket sonuçları için flaş iddia: MHP'nin oy oranı artıyor

Eski AK Parti Milletvekili ve Karar yazarı MehmetOcaktan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 24 Haziran seçimlerinde çokrasyonel bir analiz yaptığını söyledi. Ocaktan 24 Haziran seçimlerinde AKParti'nin oylarının MHP hanesine yazıldığını kaydederek, "Eğer AK Partikuruluşunda ortaya koyduğu ortak aklı yeniden inşa ederek derleniptoparlanamazsa, MHP’nin gelecek seçimlerde daha da güçlenmesikaçınılmazdır" dedi. Ocaktan'ın "AK Parti’nindereleri MHP’ye akıyor" başlığıyla (26 Kasım 2018) yayımlanan yazısınınbir bölümü şöyle:

...Mevcut siyasi yapının gidişatını doğru okuyan bir göz,sağın farklı eğilimlerinden oluşan AK Parti’den, başka partilere gitme ihtimaliolan oyların doğal olarak akacağı adresin MHP olduğunu rahatlıkla görecektir.24 Haziran seçim sonuçları bunun en önemli göstergesidir. Muhtemelen işinbaşında, yerel seçim ittifakı konusunda AK Parti’nin isteksiz davranmasının enönemli nedenlerinden birisi de bu oy geçişkenliğidir.

'CHP VE İYİ PARTİ OYORANLARINI KORUYOR, MHP OYLARINI ARTTIRIYOR'

Anketlerin diliyle ifade etmek gerekirse; halihazırda CHPve İYİ Parti 24 Haziran’daki oylarını koruyor, ama MHP oyları artıyor. Şunuaçıkça ifade etmek gerekiyor ki, MHP’nin oy anlamında beslendiği tek kaynak AKParti havuzudur. Ve bu havuzdaki suyun akış yönü de MHP’dir.

'AK PARTİ BAZI İL VE İLÇELERDE ADAYÇIKARMAYACAK'

Aslında bu, AK Parti’nin gönül rızası ile kabuledebileceği bir durum değil. Düşünün ki Türkiye’nin en büyük partisi, sırfMHP’nin gönlünü hoş etmek için bazı illerde ve ilçelerde aday çıkarmayacak,bugüne kadar AK Parti’nin aklının ucundan bile geçmeyecek bir durum. AmaMHP’den başka bir çaresi yok... Eğer AK Parti kuruluşunda ortaya koyduğu ortakaklı yeniden inşa ederek derlenip toparlanamazsa, MHP’nin gelecek seçimlerdedaha da güçlenmesi kaçınılmazdır.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 12:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15