YILIN SON TOPLANTISINDA ÖNEMLİ KARAKLAR!

Kahramanmaraş Amatör spor Kulüpleri Federasyonu yılın son toplantısını yaptı ve yeni dönem için oldukça radikal kararlara imza atıldı.

YILIN SON TOPLANTISINDA ÖNEMLİ KARAKLAR!

Ergün Önal Başkanlığında bir araya gelinen toplantıda,ASKF Başkanı Ergün Önal, Başkan Vekili Ali Kazancı, Başkan Yardımcısı EkremKaraoğlan ve Abdurrahman Akbaba, Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Tandoğru, AhmetGüler, Adem Karaköse, İlker Yiyen, Hüseyin Eralp,  Keramettin Güler, Mustafa Dağlı, İsmailAvanoğlu, Mehmet Doğrugörür ve Ramazan Kalalı’dan oluşan ekip yeni sezonunplanlamasına ilişkin fikir alış-verişinde bulundular.

Yönetim kurulu Başkanı Ergün Önal yaptığı açıklamada;“Biz Amatör Futbol camiası olarak bir aileyiz. Bizler Yıllardır spor kulüpleriile beraberiz ve hep birlikte Kahramanmaraş’ın futbolunu kalkındırma çabasıiçerisindeyiz. Bütün sorunların çözüm yolu birbirine olan saygı ve birbirineolan yardımlaşmadan dolayı ortadaki sorunun çözülecektir. Bizler spor camiasısorumluları olarak yardımcı olma konusunda birlik içerisinde hareket etmeliyiz.Bizler Futbola gönül veren insanlarız. Biz sahalarda görev almaktan hazduyuyoruz. Bizler sevdanın peşinden koşuyoruz. Bizler Futbolun kalkınması içinişinden, Eşinden, çocuğundan fedakarlık edip sporun çatısı altındatoplanıyoruz. Futbol ayrı bir iştir. Zevkli ve fedekarlık isteyen bir iştir.Bizlerde bunun tutkunlarıyız. Çünkü bu iş fedakarlıkisteyen, sevgi ile sevda ile yapılan bir iştir. Sporun gelişmesi içinKahramanmaraşlıyım diyen her kesimin bu işe el atması gerek. Amatör SporKulüpleri Federasyonu (ASKF) gönüllülük esasına dayanan bir kuruluştur. Çalışmaprensibi olarak Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından oluşturulmuş bazıyönetmeliklere dayanan resmi olmayan bir işleyiş yapısı vardır. Buradayönetimdeki kişiler yeri geldiğinde kendi maddiyatlarını bu iş içinkullanmaktan çekinmezler. ASKF genel olarak bu prensiple çalışır. BizKahramanmaraş’ta yer alan amatör kulüplerin taleplerini burada federasyonunuygun gördüğü ölçülerde karşılamaya çalışıyoruz. Üye olan veya olmayankulüplerimize de biz yine ASKF olarak her türlü yardımı ve desteği veriyoruz.Son zamanlarda Amatör Futbol değer kazanmaya başladı. Sağ olsunBelediyelerimizde bu değere sahip çıkmaya başladı. İnşallah bu ilerleyenyıllara çığ gibi büyüyüp gider. Bu düşünce ile yok olmaya yüz tutmuşkulüplerimiz canlanır ve gençler spor yapar. Spor gönül işidir, sevgi işidir,sevda işidir. Şehirde amatör spor ile uğraşan herkesin bu işi gönüldenyaptığını biliyoruz. Kahramanmaraş Futbolunda son zamanlarda sancılı bir süreçyaşıyoruz. Her meslek grubu kendi alanında bu işi severse kendi alanındakişeylere değer verirse, onu sahiplenirse, futbolumuzda gelişir, ülkemizdegelişir. Bizim federasyon olarak en büyük hedefimiz sağlam düşünen, sağlamvücutlu, sağlam zihinli sporcular yetiştirme gayretindeyiz. Bütün sporkulüplerinin yanındayız” ifadelerini kullandılar. Yılın son toplantısında biraraya gelen yönetim yeni dönem için oldukça önemli yaptırımlara imza atmayahazırlanıyor. Yeni sezon için planlamalarda da bulunan ASKF yönetimi sontoplantının yapılmasının ardından dağıldı. (HABER:İLKER YİYEN)

 

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2019, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15