YILIN YENİLİKÇİ SAĞLIK UYGULAMASI ÖDÜLÜ MEDLİNE ADANA HASTANESİ'NİN

Doktorclub Awards 2018 Türkiye’nin Sağlık Ödülleri, İstanbul’da gerçekleştirilen görkemli bir törenle sahiplerini buldu. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi ve Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi bilimsel iş birliği ile düzenlenen tören, hekimler, akademisyenler ve sağlık profesyonellerinin yoğun katılımı ile gerçekleşti.

YILIN YENİLİKÇİ SAĞLIK UYGULAMASI ÖDÜLÜ MEDLİNE ADANA HASTANESİ'NİN

Yapılançalışmaların değerlendirilmesi ve toplumla paylaşılması amacı ile, yaklaşık17.000 doktor üyesi bulunan Doktorclub tarafından ilki geçen sene düzenlenen“Türkiye’nin Sağlık Ödülleri” yarışmasının bu yılki finalinde17 kategoride toplam 142 başvuru yarıştı. Yapılan başvuruları değerlendirenjüri üyeleri ilk olarak ön eleme ile finalistleri belirledi. Daha sonra iseDoktorclub üyesi hekimler tarafından finalistler arasından kategori birincileribelirlendi.

Dr. İnal: “Başarı ekip işidir”

Belirlenen 17 kategori arasından Yılın Özel Hastaneler ve Sağlık KurumlarıÖdülleri – Yılın Yenilikçi Uygulaması Ödülü’nü hazırladığı proje ile ÖzelMedline Adana Hastanesi kazandı.

Yapılan anonsun ardından sahneye gelerek ödülü kurumu adına Doktorclub AwardsSektörel Jüri Başkanı ve Doktorclub CEO’su Gökçe Yaraşan’dan alan Özel Medline Adana Hastanesi Genel Direktörüve Başhekimi Op. Dr. Musa İnal ise yaptığı teşekkür konuşmasında,hazırladıkları projenin bir ekip çalışması ürünü olduğunu belirterek, “Kurumlardabaşarı her zaman ekip çalışması ve ruhuyla gelir.
Biz de ekip olarak, yani sekseni aşkınakademisyen ve uzman hekim kadromuz, diğer personellerimiz ve 132 yatakkapasitemiz ile yılda yaklaşık 250 bin hastaya hizmet veriyor, ileri teknolojikalt yapımız ve çağdaş tıbbi tedavi uygulamalarımız ile bölgemizde halkımızın sağlığıiçin çalışıyoruz. Bu motivasyonla hazırladığımız ve birinciliğe layık görülenprojemizde hedefimiz, laboratuvar bulguları ve hekim ilaç istemleri iletedavinin etkinliği üzerineydi. Ülkemizde hekim başına düşen hasta sayısınınfazla olması nedeniyle hekimlerin iş yüklerinin de fazla olması hekimlikuygulamalarında zaman zaman sorunlar yaratabiliyor. Özellikle bazı laboratuvartestlerinin sonuçları ile bazı ilaçların etkileşimleri hekimler tarafından bazenfark edilemeyebiliyor. Bu nedenle hazırladığımız özel bir yazılım sayesindehekimin uyarılarak hem bu sorunların önüne geçmeyi hem de eczacının ilacı karşılarken,hemşirenin de ilacı uygularken benzer bir uyarı ile karşılaşarak olası hatalarınönlenmesini hedefledik” dedi.

Tören, ödül kazanan tüm kurum ve kuruluşların temsilcilerinin sahneye davetedilerek hep beraber hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2018, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15