YÖRESEL ÜRÜN PAZARINA YOĞUN İLGİ

Türkiye’nin farklı kentlerinden getirilen ürünlerin yer aldığı yöresel ürün pazarı, soğuk havaya rağmen vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

YÖRESEL ÜRÜN PAZARINA YOĞUN İLGİ

  Van’ın Edremitilçesindeki Kocaeli Dostluk Parkı’nın karşısındaki boş alanda kurulan yöreselürün pazarında; Trabzon, Çorum, Aydın, Kayseri, Afyonkarahisar, Malatya, Hatay,İzmir, Tokat, Kahramanmaraş, Isparta, Gaziantep ve Aksaray başta olmak üzere 60ilin yöresel ürünleri satışa sunuldu. Kendilerine ayrılan alanda satış yapanesnaf, karşılaştıkları ilgiden memnun olduklarını dile getirirken, Van'da 10gün boyunca yöresel ürünlerini tanıtarak satışa sunacaklarını ifade ettiler.

  Açılan stantlarlailgili konuşan Organizatör Ömer Fatih Ergür, Türkiye’nin farklı kentlerindengelen esnafın yöresel ürün tanıtımını ve satışını yaptığını belirtti. Van’dailginin çok yoğun olduğunu ifade eden Ergül, “Yaklaşık 10 gün boyunca buradakalacağız. Şu an ilgiden çok memnunuz. Bu yıl ki etkinliğimiz doğu bölgesidir.Van’daki etkinliğimizden sonra Mardin’e gideceğiz. Türkiye’deki 81 ilin 60ilini burada tanıtıyoruz. Genellikle süt ve süt ürünleri ile şeker gruplarınıburada tanıtıyoruz” dedi.

  Öte yandanfirmaların açtığı stantlarda pastırma, sucuk, pestil, peynir, zeytin, bal,pekmez, incir ve kaymak gibi birçok yöresel gıda ürünleri sergilendi.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15