Yörükselim’in konuğu umuteller!

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Yörükselim Mahallesi Muhtarı Akif Neşnat Muhtarlık binasında iyilik gönülleri Umut elleri sosyal Yardımlaşma eğitim ve kültür derneği ile iftarda bir araya geldi. 

Yörükselim’in konuğu umuteller!

Muhtarlık Binası Bahçesinde düzenlenen programda 60’ a yakın kişi hep birlikte oruçlarını açtı. Program öncesi Yörükselim Mahallesi Muhtarı Akif Neşnat ve ekibi organizasyonun eksiksiz yapılması için titizlikle tüm sofraları hazırladı. İftar vakti gelmeden tüm sofralara yemekler Muhtar ve ekibi tarafından sıcak ve hazır bir şekilde servis edildi. Oldukça neşeli geçen ortamda ikramlardan çok gerçekleşen samimi sohbet ve iyiliğe odaklı konular masaya yatırıldı.

İftar Programı ile alakalı Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü İlker Yiyen’e özel açıklamalarda bulunan Yörük Selim Mahallesi Muhtarı Akif Neşnat paylaşmanın önemine vurgu yaparken Umut elleri sosyal Yardımlaşma eğitim ve kültür derneği Başkanı Büşra Şen ise iyiliğin ve yardımlaşmanın önemini anlattı.

“BİZ İYİLİĞE AÇIK BİR MAHALLEYİZ, RABBİM HER ZAMAN HERKESE İYİLİK YAPMAYI NASİP ETSİN”

İftar sofrasında İyilik için çırpınan Umut elleri sosyal Yardımlaşma eğitim ve kültür derneğini ağırlamaktan mutlu olduğunu ifade eden Yörükselim Mahallesi Muhtarı Akif Neşnat yaptığı açıklamada; “İdrak etmiş olduğumuz 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayı içerisinde Paylaşmakla çoğalır desturu ile birlikte Mahalle Muhtarlığımızda Mahalle Sakinleri, Dostlar, STK’larla birlikte İftarlarda bir araya geliyoruz. Hepimiz dinimizin gereğini yapmak için çaba gösteriyoruz. Mahalle sakinlerimiz bir araya geliyor, birbirini görüyor mutlu oluyorlar. Biz de mutlu oluyoruz. Biliyoruz ki dinimiz en güzel, en yüce din ve kardeşliği, beraberliği emreden dindir. Biz kardeşçe bir arada mutlu yaşamanın mücadelesini yapıyoruz. Birbirimizi seviyoruz, beraber oluyoruz ve bu noktada bir yerde Allah’ın rızasını alıyoruz diye düşünüyorum. Bizim kardeşliğimiz, beraberliğimiz inşallah bozulmaz. Bugün Çok Mutluyum, Paylaştıkça çoğalır desturu ile burada umut elleri Derneğini ağırladık. Ben umut Elleri Derneğini çok seviyorum. Umut elleri Garibanlarımızın ruhunu okşamaktalar. Rabbim her zaman iyilik yapmayı nasip etsin. Burada gerçekten çanları ile kanları ile çalışıyorlar. Bizlerde her hafta sonu erzak dağıtımımız oluyor. Malumunuz 11 ayın sultanını idrak ediyoruz. Gün öncesinden belirlemiş olduğumuz mahallelerde Umut elleri ile birlikte dışarıda bulunan iyilik melekleri ekibinin hepsi canla başla bu işe gönül vermiş bir topluluk. Bizlerde bu iyi yürekli insanları Muhtarlık binamızda umut ellerinde görev yapan herkesi iftar yemeğine davet ettik. Onlarda sağ olsun bizleri kırmadılar, geldiler, biz burada paylaşmayı seviyoruz. Ben burada Yörük selim Mahallesi Muhtarı olarak birlik ve beraberliği asla ve asla bozmadan, her zaman ve her zaman paylaşmayı istiyoruz. Bu nedenden dolayı bu şekilde bir iftar proğramı düzenledik” ifadelerini kullandı.

“İYİLİĞİN OLDUĞU HER ALANDA VAR OLACAĞIZ”

Paylaştıkça çoğalır desturu ile çıkmış olduğumuz bu yolda iyi insanlarla yollarımız kesişiyor diyen Umut elleri sosyal Yardımlaşma eğitim ve kültür derneği Başkanı Büşra Şen yaptığı açıklamada, “Bugün Yörükselim Mahalle Muhtarımız Akifbey sağ olsun bizleri konuk etti. Muhtarlık Bahçesinde çok güzel bir ortam vardı, cıvılcıvıl bir ortam içerinde aile olgusu oluşturuldu. İyi kalpli insanların olduğu bir ortamda iyilik konuşuluyor, insanlara nasıl daha çok yardımcı olabilirim konuşuluyor. Daha çok nasıl kalbe dokunabilirim konuşuluyor. Bizim Yardım gibi ihtiyaç sahiplerine ulaşmaktaki amacımız insanların ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra kalplerini de kazanmaya çalışıyoruz. Bu nedenle de enerjimiz her zaman fazlalaşıyor ve hiç bitmiyor” dedi.

“İYİLİK YAPARAK KALPLERE DOKUNMAYA ÇALIŞIYORUZ”

 Kahramanmaraş’ta 1.5 yıldan bu yana Umut Elleri Derneği olarak sosyal yardımlaşma adına faaliyetler yapıyoruz diyen Başkan Büşra Şen, “Umut elleri sosyal Yardımlaşma eğitim ve kültür derneği olarak 2018 de resmiyetimizi kazandık. Biz bu işe başlanmadan önce Kahramanmaraş’ta bizim çalışma tarzımızda başka bir STK yoktu. Baktık ki bu oluşumda çok iyilik yapmaya yeltenen insan var ve bizde neden bir araya gelip bir şeyler yapmayalım diyerek iyilik adına başlamış olduğumuz bu yolda iyilik adına kocaman bir aile olduk. Bizler Her hafta Çocuk Onkoloji servisini ziyaret edip orada çocuklarla birlikte orada moral ve botivasyona yönelik çalışmalar yapıyoruz. Aynı zamanda bir şeyler yapabilmeleri adına onlara vesile olmaya çalışıyoruz. onlara gelişimini sağlayacak eğitimler vermeye çalışıyoruz. Köy okulları, Rehabilitasyon merkezleri gibi yerleri ziyaret ederek onları hayata tutundurmaya çalışıyoruz, farkımızın olmadığını kanıtlamaya çalışıyoruz” dedi.

“İYİLİK ENERJİMİZ ÇOĞALDIKÇA ETKİNLİKLERİMİZ BÜYÜYEREK DEVAM EDECEK”

Her geçen gün iyilik ağacını genişlettiklerini ifade eden Umut elleri sosyal Yardımlaşma eğitim ve kültür derneği Başkanı Büşra Şen, “Kırsal kesimlerdeki köy okullarına ulaşmaya çalışıyoruz. Onlara ise Mont, ayakkabı gibi kışlık kıyafetler yardımımız oluyor. Zaman zaman değişen Kızılay etkinliklerimiz, gıda paketi dağıtımlarımız, ihtiyaç sahibi ailelerin ihtiyaçlarını giderme çabası içerisinde oluyoruz. Paylaştıkça çoğalır desturu ile çıkmış olduğumuz bu yolda iyi insanlarla yollarımız kesişiyor” ifadelerini kullandı. (HABER VE FOTOĞRAFLAR: İLKER YİYEN)  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15