Yükseköğretim Kalite Kurulu, Üniversitemizde Dış Değerlendirme Sürecini Tamamladı

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK), Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde (KSÜ) gerçekleştirdiği kurumsal dış değerlendirme sürecini tamamladı.

Yükseköğretim Kalite Kurulu, Üniversitemizde Dış Değerlendirme Sürecini Tamamladı

Kurulduğu1992 yılından bugüne Kahramanmaraş’ta bilim, teknoloji ve eğitim alanındaşehrimize öncülük eden, eğitim-öğretim, araştırma ve geliştirme, toplumsalkatkı ve değer yaratmayı stratejik hedef olarak belirleyen üniversitemiz, YÖKAKKurumsal Dış Değerlendirme Takımı tarafından dış değerlendirmeye tabitutulmuştur.  Kurumsal Dış DeğerlendirmeTakımı üyeleri, üniversitemize ilk ziyaretlerini 11-12 Kasım 2018 tarihleriarasında, ikinci ziyaretlerini ise 2-5 Aralık 2018 tarihleri arasındagerçekleştirmiştir.

Dışdeğerlendirme süreci kapsamında üniversitemizin eğitim-öğretim,araştırma-geliştirme, toplumsal katkı ve değer yaratma, kalite güvence sistemi, yönetim sistemi vekurumsal karar alma süreci, gelişmeye açık yönleri ve benzeri alanlardakiyetkinlikleri değerlendirilmiştir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. BernaMusal başkanlığında; Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cansu Alpaslan,Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süha Orçun Mert, HacettepeÜniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gültekin Çakmakçı, Erzincan Binali YıldırımÜniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adem Başıbüyük, Çorum Hitit ÜniversitesiGenel Sekreteri Erdal Kanık ve Çağ Üniversitesinden Öğrenci DeğerlendiriciMustafa Filiz’den oluşan YÖKAK Dış Değerlendirme Takımı, ilk aşamada 11-12Kasım 2018 tarihlerinde ön ziyaret ve ardından da 02-05 Aralık 2018 tarihleriarasında üniversitemiz birimlerinin değerlendirildiği alan ziyaretlerigerçekleştirildi.

YÖKAK Kurumsal Dış Değerlendirme Takımı,değerlendirme süreci kapsamında Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, KSÜKalite Kurulu üyeleri, yönetim kadrosu, akademik ve idari personel,öğrenciler ve dış paydaşlar ile görüşmeler yaptı. Yapılan görüşmelerde üniversitemizingenel durumuna ilişkin sorular sorulurken konuya ilişkin olarak yönetim,personel, öğrenci ve dış paydaşların görüş ve önerileri alındı.

“Bu süreci planlayan ve sağlayan başta YükseköğretimKurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Yekta Saraç ve Yükseköğretim Kalite KuruluBaşkanı Sayın Prof. Dr. Muzaffer Elmas’a şükranlarımızı sunuyoruz.” diyenÜniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, üniversitelerin dış değerlendirmeiçin 2020 yılına kadar süresi olmasına rağmen, üniversitemiz 2018 yılı içerisindedış değerlendirme sürecine tabi olmayı talep ettiğini ifade etti.

“Bu sürece erken girmek istememizdeki esas unsur, çokdeğerli akademik ve idari personelimizin, öğrencilerimizin ve ilimizdeki tümpaydaşlarımızın bizlere vermiş olduğu destek ve motivasyon olmuştur.” diyenRektör Can, “Dış değerlendirme sürecinde üniversitemize gelen, değerli görüş veönerilerini sunan dış değerlendirme ekibine, bizlere destek veren tüm akademikve idari personelimize, emanetimiz olan öğrencilerimize ve üniversitemize gelerekdeğerlendirme takımı ile görüş alış verişinde bulunan paydaş temsilcilerimizegönülden teşekkür ediyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2018, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner34

banner37