Zor bir iş ama severek yapıyoruz

Ak Parti Onikişubat Kadın Kolları İlçe Başkanı Banu Pakdil, 24 Temmuz Basına sansürün kaldırılışının 110. Yıl dönümü etkinliklerinde ziyaret ettiği Bugün Gazetesinde siyasetteki kadının rolüyle ilgili açıklamalarda da bulundu. Pakdil bir anne için siyasetin zor bir iş olduğunu fakat kendisinin bu işi severek yaptığını belirtti. Pakdil ayrıca son üç Ramazan ayında kadın kolları ilçe başkanlığı olarak kendi bölgelerinde bin 335 evi ziyaret ettiklerini dile getirdi.

Zor bir iş ama severek yapıyoruz

Ak PartiOnikişubat Kadın Kolları İlçe Başkanı Banu Pakdil ve yönetim kurulu üyeleri 24Temmuz Basına sansürün kaldırılışının 110. Yıl dönümü nedeniyle BugünGazetesini ziyaret ederek çalışanların basın bayramını kutladı. Ziyarette yaptıklarıçalışmalarla ilgili bilgi de veren Pakdil, ekip olarak seçim olsada olmasa daher zaman saha çalışmaları yaptıklarını, sahadan ayrılmadıklarını söyledi.

Ak Partidesiyasete başladığı günden beri bulduğu açık kapıdan tanımadığı insanların evinegirdiğini dile getiren Pakdil, “sahada çalışmayı çok seviyorum, aralıklı birkapı bulsam hemen içeri giriyorum. Kadınlarımızla sohbetler ediyoruz,sıkıntılarını dinliyoruz. Sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Saha çalışmalarınaçok büyük önem veriyoruz. Her halde siyasi hayatımı sonlandırdığımda en çokzihnimde sokak gezileri kalacaktır.” Dedi.

SİYASETİ EVEEVİ SİYASETE KARIŞTIRMIYORUZ

Bir ev hanımıolarak bir anne olarak siyasetin meşakkatli bir iş olduğunu da belirten Pakdil,güçlerini sonuna kadar kullanarak hem siyaseti hem de evlerini ihmal etmemeyeçalıştıklarını söyledi.  Evini ihmalettiği takdirde siyasette de başarılı olamayacağına değinen Pakdil şöylekonuştu; “Biraz daha kendi gücümüzü zorlamaya çalışıyoruz. Evimizi de ihmaletmemek lazım eğer evi ihmal edersem ben bu işi yapamam. Biraz daha azuyuyorsunuz biraz daha hızlı hareket etmeye başlıyorsunuz. Evde olduğumuz süre içerisindeişlerimizi daha titizlik ve hızlı yapma halinde olduğumuz için bu dönemlerdebunları biraz daha esnetiyorum. Biraz daha kolay yemekler yapıyorsunuz. Evegirdiğimiz anda eğer yorgunluğu da eve girdirirsek buraya bir daha gelemeyiz.Oraya gittiğimizde buradaki sıkıntı hiçbir şekilde eve yansıtılmaz bizde.                                                                                                                                   Ramazan ayındabir de şöyle bir sıkıntı var bir saatlik sürecim var iki tane düdüklü tenceremvar. Birine bir yemeği koyarım diğerine bir yemeği koyarım ve iftarı hazırlayıphemen çıkmam lazım. Çünkü benim diğer tarafa gidip iftar yapmam gerekiyor. Evdeaileme iftarlarını hızlıca hazırlıyorum ben görevim gereği hemşerilerimizinsofralarına ya da partimizin programlarına katılarak iftarı başka yerlerdeyapıyorum.

EŞİMDEN DEBÜYÜK DESTEK GÖRÜYORUM

Bukoşuşturmacaya eşimde ses çıkarmıyor. Yirmi altı yıllık evliyim eşime o kadarhizmet etmişim ki dün aynı şeyi evde konuştuk ve bana; ‘senin bana yaptıklarınıbilmesem bu yapamadığın zamanlarda sorun çıkarırım ama senin nasıl özveriliolduğunu biliyorum.  Ayrıca ne kadarbüyük bir davaya hizmet ettiğini, vatan ve ülken için çalıştığını da biliyorum’dedi. Eşim çokça şehir dışımda çalışırdı ve ben hem evi hem dükkânı idareederdim bide annesiyle karşılıklı oturduk onları idare ederdim. Geçmiştekiyaptıklarıma nazaran şuan evimi ihmal etmeme izin veriyor.

Üç çocukannesiyim, çocuğumun biri Tıp Fakültesini bitirdi, diğeri üniversitede, üçüncüçocuğum ise 9 yaşında. Küçük oğlumda siyasetteki çalışmalarıma alıştı, birprogram olsa o gün geç geleceğimi biliyor ve hiç şikayet etmiyor. Bu aradabende elimden geldiği kadar çocuğumu ihmal etmemeye çalışıyorum. Siyasetiyaparken ailenizden de destek görmeniz lazım, bu konuda en büyük destekçimannem ve ablam, haklarını kesinlikle inkar edemem.”

MUHALİF EVTOPLANTILARINA DA KATILIYORUZ

Seçimsüreçlerinde sahayı çok iyi tanıdıkları için hiç zorlanmadıklarını, hangibölgeyle nasıl bir çalışma içerisine gireceklerini bildiklerini de belirten AkParti Onikişubat İlçe Başkanı Banu Pakdil; “sadece seçim sürecinde değil, seçimsüreçlerinin dışında da sahalardayız. Bunun avantajını görüyoruz. Hangimahallede kimlerin ne tür sorunları olduğunu biliyoruz. Çalışmalarımızı o yöndeyapıyoruz. Örneğin bölgemizdeki her mahallede ayda bir toplantı yapıyoruz. Bengitsem de gitmesem de yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım ve koordinatörlerimbaşkanlığında mutlaka ilçemizin her mahallesinde ayda bir kez toplantı yaparız.Muhalif ev toplantılarına da çok büyük önem veriyorum. Özellikle seçimsürecinde her gün mutlaka bir muhalif ev toplantısına katılmaya özengösteriyorum. Örneğin bir nedenden dolayı partimize küsmüş oy vermeyecekler yada başka partili kadınlarımızın bulunduğu ev ortamlarına gidiyoruz. ÖrneğinOnikişubat bölgesi olarak bu konularda zor coğrafyadayız. Gittiğimiz yerlerdeFetöcülerle bile karşılayabiliyoruz. Diğer partilileri ise ikna etmek için tümçabamızı sarf ediyoruz. Ben muhalif ev toplantılarının beni geliştirdiğineinanıyorum. Her toplantı ayrı bir tecrübedir benim için. 

Bazen muhalifev toplantısına gittiğimde içlerindeki bazı hanım kardeşlerimizin sizi küçükdüşürmek için her yolu deniyor. Bazıları da sizi diğer kadın kardeşlerimizinyanında küçük düşürmek için çağırıyor. Ama büyük bir davanın neferi olarak,büyük bir liderin partisinin bir mensubu olarak küçük düşmüyorum. Geldiğimdeyerinden kalkmayıp ayak ayak üstünde beni karşılayanlar giderken sarılıp gönderiyorlar.”Diye konuştu.

SON ÜÇRAMAZAN AYINDA BİN 337 EVE İFTARA GİTTİK

Evtoplantılarının yanı sıra her Ramazan ayında her yönetici arkadaşının evlerindeyemek yaparak başka bir evde o evin hane halkıyla iftar yaptığını da ifade edenPakdil, son üç Ramazan ayında bin 337 evde ilçe kadın kolları teşkilatlarıolarak iftara gittiklerini söyledi. Son üç ramazanda iftar yapılan ev sayısınınyüksekliğinin tamamen gönül işine bağlayan Pakdil, “her iftara ben gidemiyorum.Yönetici arkadaşlarım ve koordinatör arkadaşlarımı yönlendiriyorum. Örneğin birkoordinatör arkadaşıma bu ramazanda yemek yaparak 10 ayrı eve gitmesini ricaediyorum. O arkadaşlarımız da gönüle dayalı bu işi severek yapıyor. Bakın birşey ister durumdayken biz onları yemek yaptırıp diğer evlerde yedirme durumuna getiriyoruz.Ama o kadar zevkle yapıyorlar ki o gün programlara katılmayanlar üzülüyorartık. Güzel bir çalıma sistemimiz var. Ekibim elhamdülillah çok candan. Gelipde diyorlar ki bugün ne yapalım diyorlar. Önce sevmeyi öğreneceksin, arkadaşolmayı öğreneceksin, ekip olmayı öğreneceksin bizim başka bir şeye ihtiyacımızyok ki”

CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan’ın ‘seçim sürecinden çıkmayın’ çağrısını da değerlendirenPakdil, teşkilat olarak seçim sathından çıkmadıklarını belirtti. Seçim olsunolmasın hiçbir zaman sahayı bırakmadıklarına da değinen Pakdil her mahalledeayda bir kez toplantı yapmaya devam ettiklerini yineledi. Kahramanmaraş’ınsiyaset tarihinde ilk bayan milletvekilinin ardından ilk belediye başkanıçıkarma fikrini de beyan eden Pakdil, belediye başkanlığı yapabilecekarkadaşlarının olduğunu dile getirerek bayanları işlerini en iyi yapan insanlarolarak nitelendirdi.

 

                                                                                                                                                              

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15