HAVA ALANINDA PARK ÜCRETİ KALDIRILMALIDIR

Hava alanları kamu hizmeti veren yerlerdir. İnsanların mecburiyetten aracı ile gitmek zorunda olduğu bir yerdir Hava alanları.

     Geçtiğimiz yıllarda Hastanelerin parka alanlarından ücret alınmak ta idi. Ancak hükümetin aldığı bir kararla ister özel olsun, ister Devlet  olsun Hastanelerin park alanlarından ücret alınmamaktadır.

   Aynı şekilde Ulaştırma Bakanlığına bağlı olan Hava alanlarının park alanlarından da   ücret alınmayabilir. Bu konuda yetkililerin konuyu değerlendirmesini bekliyoruz. Yarım saatliğine hava alanına giren bir araçtan 5 tl ücret alınıyor. Bu da haliyle insanın zoruna gitmektedir.

       UÇAKLARIN İÇİNE DONDURMA ALMA YASAĞI KALDIRILMALIDIR

      Uçaklara el bagajı ile şoklu dondurma alınmakta idi. Ancak şimdi dondurma  uçağın alt bagajına alınmaktadır.

     Şehrimize günü birlik gelip giden insanlarımız ellerine bir paket dondurma alıp gitmek istese bagaja verilmesi istenmektedir. O da gerek İstanbul gerekse Ankara hava alanında en az bir saat bagajı beklemek zorunda kalacağından vatandaş Maraş'ın dondurmasını almadan gitmektedir.

    Marka olma yolunda olan dondurmamızın teşvik edilmesi amacı ile dondurmaların el bagajı ile uçağa alınması kolaylığı sağlanmalıdır.

  Yetkililerimiz bu konuda da bir çalışma yaparsa çok iyi olur. Maraş dendiğinde akla Dondurma gelmektedir. Bunu da Maraş'a gelen bir kişi kolaylıkla el bagajı ile götürebilmelidir.

    Uçağın alt kısmına alınabilen bagaj içine de alınabilir.   Dondurma sıvı değil. Üstelik edindiğimiz bilgiye göre uçağın içinde kuru buz kullanılmaktadır. Hava alanında dondurma satan esnaflarımızdan Mustafa Gözübüyük kardeşimizde konuyu dile getirdi. Günü birlik Maraşa gelen bir  vatandaşımızın Maraşmızın dondurmasından eline alıp uçağa binmek istediğinde yasak olduğunu ,el bagajı olarak alınmayacağını söylüyoruz. O zaman dondurma almak isteyen dondurma almadan gidiyor. "Ben uçaktan indikten sonra bir saat dondurma bagajı bekleyemem."  diyor.

    Bu konuda da yetkili mercilere hareket geçmelidir. Hem ekonomimize hem de şehrimizin marka ürünü olan dondurmamızı tanıtmak adına iyi olur diye düşünmekteyim.

YORUM EKLE

banner15