HAYRETTİN GÜNGÖR NASIL BİRİ?

Hayrettin Güngör, ilk kez Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan Kahramanmaraş büyükşehir belediye başkan adayı olarak açıkladığında TV başında öğrendik. Tanımadığımız bir isim…

Belediye başkanlarının yakından tanıdıkları ve bizlerin hiç adını duymadığımız isim.  Daha sonra Kahramanmaraş’a gelerek basın toplantısında ilk kez gördük!

Geçtiğimiz hafta Kahramanmaraş ‘ta BUGÜN gazetesini ziyarete geldiğinde, kendisini çok yakından tanıma fırsatı bulduk. Bu iki aylık süreçte çok yazıldı “Göksun’lu olması çok eleştirildi. İlla merkezden olması istendi!  Güngör’ü gördükçe, konuştukça tanıdıkça kendisine karşı olan olumsuz yargı olumluya döndüğünü gördük. Göksün ’de doğmuş. İlk ve orta eğitimini Kahramanmaraş ‘ta Yüksek eğitimini Eskişehir’de tamamlamış. Bunun hiçbir sakıncası yok. Bu gün İstanbul, Ankara ve İzmir Belediye başkan adaylarının o ilden olmadığına biliyoruz.  İlle de o ilden olması gerekmez. Bilhassa yabancıların ilimizde daha başarılı olduğunu hep görüyoruz. 

Önemli olan Millete, devlete faydalı olması illeri daha yaşanabilir hale getirmesidir.

 Kahramanmaraşlı olsun, merkezden olsun, bu olumsuz düşünceyi kafamızdan atmamız lazım. 

Elbette, Hayrettin Güngör’ü öne çıkartan özellikleri de bulunmakta. Örneğin Belediyeler Birliği Genel Sekreteri olması, belediyeciliği ve belediyelerin sorunlarını yakından takip ettiği kendisini bir adım öne çıkartıyor. Vatandaş gezilerinde kendisine son derece güven veren ve bir o kadarda mütevazı olan birde yapıya sahip. Çağdaş demokrasi anlayışında bunlar gerekir elbette. Çünkü demokrasi uzlaşma, hoşgörü ve güvenli yaşama rejimidir. Bu güne değin denenmiş onca yönetim biçimine göre başka seçeneği yoktur.

Güngör’e bir soru üzerinde verdiği cevap, çok yerindeydi: “Seçildikten sonra ilk önce arkadaşlarla bir toplantı yapacağım. Bundan önce neler yapılmış biz ne yapacağız. Bunun bir incelenmesini yapar ona göre ne yapabiliriz… İnsanlarımız ne istiyor? Ona bakarız. Şimdiden bunu söylemek biraz zor olur.  Tüm gezilerimizde vatandaşlarımızın isteklerini soruyorum? Neler istiyorlar.? Bunun bir listesini yapıyorum. İnşallah seçildikten sonra iyi bir istişare ekibi kuracağım. Bu ekip halkımızın nabzını tutacak ve neler istediklerinin analizini yapacağız. İstişare yapmadan bir şeyin yapılması pek başarılı olmuyor. Mevcut Belediye başkanı arkadaşımız çok güzel işler yapmış. Bizde bu bayrağı alarak daha güzelini yapmaya gayret edeceğiz. Eski belediye başkanlarından mutlaka tecrübelerinden faydalanacağız.”

“Turizmle ilgili yapacaklarımız var. Kadınlarla ilgili projelerimiz var. Gençlerimizle ilgili projelerimiz var. Tanıtımda eksiklerimiz var. Kahramanmaraş’ın daha iyi tanıtılması ve turizm konusunda yapacaklarımız var. Bu saydıklarımın tamamını zamana yayıp ona göre gerçekleştireceğiz. Ama bir plan ve projeye bağlı kalarak”.

Sonuç olarak: Hayrettin Güngör, işin mutfağından yetişmiş. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tedrisatından geçerek bu günlere gelen bir isim. Bunu yabana atmayalım. Sayın Erdoğan’ın ilimize ayrıca sevgisi var. Çünkü partisinin mihenk taşlarındandır. Kahramanmaraş’a geldiğimde huzur buluyorum, demesi de ondandır.

Sayın Güngör’ e buradan bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Ekibini seçerken lütfen iyi seçin şak- şakçılara taviz vermeyin.

Özet olarak: Burada Büyükşehir Belediye başkan adayı Hayrettin Güngör’ü tanıtmaya çalıştım.

YORUM EKLE

banner15