HEYECANA ORTAK OLALIM

Hafta sonu heyecanın doruklara çıkacağı müsabakalaroynanacak.

Kahramanmaraşsporumuzu BUgsaşspor’u konuk edecek olurkenBAL takımlarımız da puan arayışı içerisinde son haftalara doğru pencereaçacaklar.

1920 Maraşsapor’a 2 beraberlik ligde kalmasına yeterken,Erdağ İnşaat Dumlupınarspor ise kırmızı çizgi üzerinden çıkması için mucizelerlazım.

Hatta Resmen düştü diyebilirizde…

Bu hasebiyetle 1. Amatör maçlarının önemi daha da üstseviyede…

Geçen hafta start verilen ve bu hafta 2. Haftası oynanandananın kuyruğu kopacak gibi…

Tek devreli lig usulüne göre oynanacak müsabakalarınsonunda ligi 1.sırada tamamlayan takım Erdağ İnşaat Dumlupınarspor'un ligikırmızıçizgide yer alması durumda Bölgesel Amatör lige direk yükselecek.

Bölgesel Amatör lige yükselecek takımın belirleneceği1.Amatör küme play-off grubuna, A grubundan lider Türkoğlu Belediyespor ileikinci sırada yer alan Andırın Yeşildağspor, B grubundan ise lider PazarcıkAksuspor ile ikinci sırada yer alan Elbistan Belediyespor yükselmişti.

1. Amatörde şampiyon olarak Bölgesel Amatör Lig (BAL)'ayükselmek için Play-off maçlarına çıkacak olan Pazarcıkaksuspor, TürkoğluBelediyespor, Elbistan Belediyespor ve Andırın Yeşildağspor da heyecan dorukta…

Oldukça heyecanlı bir şekilde gerçekleşen maçlar 4 ilçetakımın birbirini yene bilmek arzusu ile sahada adeta futbol şölenisergileyerek profesyonel maçları aratmıyorlar…

Bölgesel Amatör Lig 3.Grupta 2012-2013 sezonunda mücadeleeden, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş'un desteğiyle yeniden BölgeselAmatör Lige dönmek isteyen Türkoğlu Belediyespor sahada rakiplerine karşıkükrerken sporsever Belediye Başkan Osman Okumuş bütün maçları yakın markajaalarak takımına tam destek veriyor. Rakiplerine gerek içeride gerek dışarıda misafirperverlikve centilmenlik örneği sergileyen ve takımı ile fair-play örneği sergileyenTürkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş ve ekibi adım adım şampiyonluğa doğrukoşuyor.

Diğer yandan ise BAL’lanmak için mücadele eden 1985'ten1988'e kadar Türkiye 3. Liginde mücadele eden, Pazarcık Belediye Başkanı YakupHamdi Bozdağ'ın destekleriyle yeniden eski günlerine dönmek isteyen PazarcıkAksuspor yeni transferlerle şampiyonluğa göz kırpan bir ekip olarak görünüyor.Gerek iç sahada gerek dış sahada rakiplerinin korkulu rüyası haline gelenPazarcık Aksuspor BAL ipini çeken en iyi ekip olarak göze batıyor.

Bir diğer yandan Elbistanspor yeni yönetim ve daha öncekiBAL’lanma arzusu içerisinde olması farklı bir atmosfere dahil ediyor.

Andırın ekibi yine aynı keza istiyor şampiyonluğu…

İnşallah hak edenin kazanacağı bir maç olur.

Kardeşliğin kazandığı güzel maçlar ortaya çıkacaktır…

Çünkü kardeşliğin en güzel pekiştiği unsun sporyapmaktır.

Spor her zaman için birliğin beraberliğin kardeşliğinbranşıdır.

Bu ilçelerin gibi Kahramanmaraş’taki bütün belediyelerdespora destek olursa seneye ilçe takımları yerine il merkezi takımları play-offoynar düşüncesindeyim…

Sahip çıkmak ve sahip çıkılmak güzel bir şeydir…

İnşallah Play-off maçları bu centilmenliği kayıp etmez veçirkefleşmez dileği ile…

Kalın Sağlıcakla..

 

 

 

 

YORUM EKLE

banner15