HUZURA İHTİYACIMIZ VAR

  31 Mart 2019 Pazar günü Türkiye mahalli seçimlerini yaptı. Uzun  bir süreç yaşadık. Bazen  adaylar ve liderler gergin günler yaşattı.

    Seçim günü hoş olmayan Türkiye'ye yakışmayan olaylar oldu.  Maalesef  cinayet  işlendi. Hiçbir belediye başkanlığına değmeyecek canlar gitti.

   Ama ne var ki biz taktire inanan bir milletiz. Fakat bu hoş olmayan olayların bir daha olmaması için hem ciddi tedbirler alınmalı. Hem de bu cinayeti işleyenlere  ciddi cezalar verilmeli.

   Yani huzurun sağlanması için önce adalet mekanizması  işlemeli. Adaletin işlemediği bir ülkede huzur olmaz. Demokrasi olmaz. Güven olmaz. Eğitim olmaz. Sağlık olmaz. Ekonomi olmaz.  Adil olmaya çok ihtiyacımız var.

    Devletimizin tüm kadroları,  belediye başkanları  ciddi olarak bir masa etrafında toplanıp herkes kendi sorumluluk alanlarında  insanların hak ve hukukunun çiğnenmemesi için yeniden  bir sorgulama yapmalı.

     Ben artık kazandım. Kendi partililerimi toplayalım. Kendi partilerime iş sağlayalım. İhale vereyim. Bana ne ötekilerden deyip sırt üstü yatmamalı. Elindeki kaynakları  daha hassas kullanmalı. Devletin parasını çarçur etmemeli.

     Bilhassa Belediye başkanları halkın içinde olmalı. Halkın dertlerini iyi dinlemeli. Belediyenin  kaynaklarını   iyi kullanmalı.

    Bu vesile ile Kahramanmaraş Büyük Belediye  Başkanlığına seçilen sayın Hayrettin Güngör Beye, Oniki Şubat  Belediye Başkanlığına seçilen Hanefi Mahçiçek Beye,Dulkadiroğlu Belediye Başkanlığına seçilen Necati Okay Beye ,Pazarcık Belediye Başkanlığına seçilen İbrahim Yılmazcan beye , Elbistan Belediye Başkanlığına seçilen Mehmet Gürbüz beye,Afşin Belediye Başkalığınıa seçilen Mehmet Fatih Güven Beye,Göksun Belediye Başkanlına seçilen Hüseyin Coşkun Aydın Beye, Çağlayancerit Belediye Başkanlığına seçilen Hanifi Sarualtun Beye , Ekinözü Belediye başkanlığına seçilen  Bilal Eker beye,Nurhak Belediye Başkanlığına seçilen  İlhami Bozan beye ,Andırın Belediye Başkanlığına seçilen  Ahmet Doğan beye ve  ilçelerimizde meclis üyeliklerine seçilenlere başarıl bir dönem geçirmelerini diliyor. Hayırlı olsun temennisinde bulunuyorum.

    Yazımın başlığında belirttiğim gibi ülkemizin ve şehrimizin huzura ihtiyacı var. Partizanlıktan uzak hak ve adalete itina göstermeniz hem bu dünya için hem öldüğünüzde öbür dünya için önemlidir.

  

YORUM EKLE

banner15