İkinci el piyasası böyle gider mi?

Kurban bayramının yaklaşmasıyla birlikte ''Bayram hareketliliği'' adı altında haberler çıkmaya başladı. Yaklaşık bir ay önce internete aracını satılık olarak ilan vermiş birisi olarak, hareketliliğin boş olduğu kanaatindeyim.

Ayaklı galeriler adı altında alım satım yapanlar var ya... Sürekli arıyorlar ve bir fiyat kırma çabası. Abi benim 23 liram var. Bana indirim yapar mısın? Sanki esnaf dükkanıyız da tişört satıyoruz...

Şimdi ikinci el piyasası bence son dönemde, bu güne kadar hiç olmadığı kadar kötü bir durumda. Herkes internette aracına kafasına göre fiyat yazmış. Birisi diyor ki, benim arabam komple boyalı 20 eder. Öteki bende bir parça boya var benim ki, 25 diyor. Orijinal olan diyor ki, benim ki 30 lira. Böyle böyle olunca da piyasa berbat bir hal alıyor.

Her gün bir sürü mesaj atan, açıklamaya yazdığın soruları sana tekrar tekrar soranlar vs. ikinci el araba almak satmak şu anda o kadar değişik bir hale gelmiş ki...

En çok merak ettiğim konu ise galerilere neden kimse güvenmiyor?

Ben araba almak için çevreye danışmaya başladığımda bana galeriden araba alınmaz diyenler oldu. Yahu galeriden almayacaksak bu arabayı nereden alacağız. Sonuçta ikinci el arabaların merkezi burası.

Haa.. fiyat yönünden bir tık yüksek tutuyorlar. Acil sıkışmış bir vatandaş belki arabasını daha ucuza satabiliyor. Ama galerilere olan güvensizliğin kırılması ve aşılması gerekiyor diye düşünüyorum. Bu durum aşıldığı vakit, piyasada düzelir araba alım satımı da daha kolaylaşır. Tabi ki, bunun için de bazı standartların olması gerek. Bu konuda yapılan çalışmalarında olduğunu duyuyoruz ama ne zaman faaliyete geçer merakla bekliyoruz.

YORUM EKLE

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15