Kahramanmaraş uteskon

Uyuşturucu ile mücadele de kararlı 

Ülkemizde bunca mücadeleye rağmen, kullanım oranları gittikçe artan uyuşturucu madde ve madde bağımlılığı can yakıcı sorun haline gelmiştir. Gün geçmiyor ki ülkemizin her hangi bir yerinden gözü yaşlı bir anne ve yüreği yanık bir baba, ağabey, bağımlı yavrusu için yardım istemesin.

Bağımlılıkla mücadele etmeyi sadece belli kurumlardan beklenilmemeli. Üniversite, kamu, özel sektör ve sivil toplum örgütleri gibi birçok paydaşlar da bu çabaya ortak olmalı. Bilindiği üzere terör örgütlerinin en büyük finans kaynağı uyuşturucu ticaretindedir. Terör örgütleri bir taraftan ülkemizin bekasını tehdit ederken bir taraftan da gözlerini tertemiz gençliğimize dikmiş, geleceğimizi karartmayı hedeflemişlerdir.

Toplumda kangren haline gelmiş madde bağımlılığı konusunda gençlerimizin maddenin esiri olmamaları için yoğun gayret gösterilmesi gerekiyor. Kıymetli Türk gençliğinin damarlarındaki asil kanı kirletmesine kayıtsız kalınmamalıdır.

Bu kaygıları taşıyan, ülkemizde uyuşturucu ile mücadele etmeyi kendine görev bilmiş müesseselerimiz de boş durmamakta. Bunlardan birisi de UTESKON Uluslararası Ticaret Eğitim Sağlık Konfederasyonu’ dur. 15.08.2016 tarihinde 3 Federasyon ve 36 Derneğin bir araya gelmesiyle Ankara’ da kurulmuş güvenilir ve dinamik bir konfederasyondur.

UTESKON ülkemizde uyuşturucu ile mücadele kapsamında faaliyetler yaptığı gibi Kahramanmaraş’ta da örgütlenip faaliyet yapmakta. Uteskon Nisan ayında  Kahramanmaraş İl Başkanı olarak Erdal GÜZELDEMİRCİ bu göreve atanmıştır.

Erdal GÜZELDEMİRCİ yapacakları hizmetlerle ilgili olarak şunları söyledi:“Uyuşturucu madde kullanımı dünyada olduğu gibi ülkemizde de başta gençler ve çocuklar olmak üzere sadece bireyde değil toplumun tamamını etkileyen bir sağlık sorunudur. Bize başvuran uyuşturucu bağımlılarının tedavilerini yaptırıp, süreçlerini üstlenip, sosyal hayata adapte olmaları destek sağlamayı amaçlıyoruz. Farkındalık oluşturmak, insanların duyarlılıklarını ölçmek için genel merkez aracılığıyla sokaklarda sosyal deneyler yapmaktayız. Sahalarda gördüklerimiz maalesef anne ve babaların madde bağımlılığı konusunda bilinçsiz oldukları. Bu nedenle Türkiye’nin her yerinde uyuşturucu ile mücadelede bilinçlendirme seminerleri vermekteyiz” dedi.

Ana gayesi, Türk gençliğini uyuşturucu illetiyle tanıştırmamak ve bu tuzağa düşen evlatlarımızı bu girdaptan kurtarabilmek için kurulanUTESKON Uluslararası Ticaret Eğitim Sağlık Konfederasyonu’nu kutluyoruz. Kahramanmaraş’taki faaliyetlerini yürüten ekip başkanı Erdal GÜZELDEMİRCİ yi tebrik ediyor, üslendiği bu kutsal görevinde görevinde başarılar diliyoruz.

Selam ve sevgilerle

YORUM EKLE

banner15