80 S.T.K’dan “Ortak Hareket Kararı”

Geçtiğimiz Cumartesi 11 Ocak 2020 akşamı Kahramanmaraş’taki seksen S.T.K.; bu şehirde faaliyet gösteren “Satuk Buğra Han Vakfı” öncülüğünde İnsan ve Medeniyet Vakfı salonlarında bir araya geldi ve ortak hareket kararı aldı.

80 S.T.K’dan “Ortak Hareket Kararı”

Gündem, Zâlim Çin’in, mazlum Müslüman Doğu Türkistanlı soydaşlarımıza karşı, özellikle son üç yıldan beri giderek artan şiddette uyguladığı soykırım ve işkenceleri, 18 Ocak 2020 Cumartesi günü, muhteşem bir yürüyüşle ihtar ve protesto etmek!

Toplanma yeri Müftülük Meydanı, saati öğleden sonra 13.30, güzergâh olarak Trabzon bulvarı ve nihai varış noktası Özel İdare İş Hanı önü olarak kararlaştırıldı.

Yürüyüşe yüzü aşkın STK’lar, Mühendis ve Esnaf Odaları ile Kamu Sendikalarının bütün mensuplarıyla birlikte dâvet edilmesi plânlandı.

Satuk Buğra Han Vakfı’nın etrafında kenetlenerek gerçekleşecek olan yürüyüşün varış noktasında, hem Bütün Katılımcı Kuruluşlar adına, ihtarı dile getiren bir basın açıklaması yapılacak, hem de Uygur Millî Meclisi Başkanı Seyit Tümtürk, Maraş’tan Türkiye’ye ve bütün Dünya’ya seslenecek.

Bağrından çıkardığı Sütçü İmam’larla, Arslan Bey’ler, Ali Sezaî Efendiler ve sayısız kahramanlar sayesinde tam bir asır önce kendini kurtarmış olmakla iftihar eden ve Yüzüncü Kurtuluş Yılını Kutlama Hazırlıkları yapan Kahramanmaraş’tan, bu kutlu şehirden zâlim Çin’e korku salan büyük ihtarı yapmak için; ayrı-gayrı gözetmeden, kanı kaynayan gencinden dizi tutan ihtiyarına, eli kalem tutan okumuşundan kutsal emeği ile geçinen emekçisine; helâl kazanç ve hizmet üreten esnafından iş adamına, hakşinas basın ve medyasına kadar bütün halkın, kadınıyla-erkeğiyle büyük bir heyecanla bu muhteşem yürüyüşe katılması beklenmektedir. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane