KİPAŞ'ta duayen iş adamı Hanefi Öksüz'ü dinlerken..

İlimizinve ülkemizin sanayi devi ve gurur kaynağı olarak kabul ettiğimiz Kipaşholding'te yönetim kurulu başkanı Hanefi ağbiyi dinlerken,  bizdekendimize bulunduğumuz alanda bu kent için neler yapabilirizin heyecanınıyaşadık ve sorumluluğumuzun ağırlığını hissettik,bunu bir özeleştiri olaraktakabul edebiliriz.

Gelelimkentimizin gizemli,zor ve ulaşılamaz olarak tahmin edilen iş adamı olarakbilinen fakat toplantılarda bazıları Hanefi bey dese de bizim Hanefi ağbiolarak  samimi duruşu ile tanıdığımız, bünyesinde onbin insanı barındıranKipaş'ın yönetim kurulu başkanını dinlerken hayata ve ekonomiye dair bilgilerimizi güncelledik ve yeniledik.

10 ocakgazeteciler günü nedeni ile düzenlenen toplantıya Ticaret ve sanayi odamızınnaif kişiliği ile tanıdığımız beyefendi başkanı Serdar Zabun,genel sekreteriAkif Pakdil ve basının büyük çoğunluğunun ilgi gösterdiği samimi bir ortamdagerçekleşti.

Gazeteciarkadaşlarımız gündeme,ekonomiye  ve yatırımlara dair güzelsorular sordular ,tabi bendeniz de üç soru sordum,sorular kadar cevaplar dasamimi,içten ve ufuk açıcı idi ,içtenlik ve samimiyet için teşekkürediyoruz. 

Bence bizKahramanmaraş'lılar olarak her alanda birbirimize destek olmalı ve katkı sağlamalıyız,eleştirive tenkitlerimizi insaflı ve pozitif anlamda yapabilmeliyiz,ancak o zaman doğruhedeflere emin adımlarla ilerleriz.

Bu aradaHanefi ağbi'nin özellikle tasarruflu yaşam,yeniliklere açık olmak ve dünyayaaçılmak,yeni yatırımlarda dünya'nın istediği çevreci duyarlılığa göre hareketetmenin gerekliliği,müşterinin istediğinin üretilmesi,en önemlisi de içpiyasadan ziyade ihracaata yönelik yatırımlar yapılıp ülkeye döviz girdisisağlamanın gerekliliğine dair çağrılarının altını çizmek gerektiğinidüşünüyorum ve önemsiyorum.

Diğer birgözlemim ise babamın hayalini gerçekleştirdim,Kipaş eğitim kurumlarında sadecetopluma ve ülkeye faydalı çocuklarımızın yetişmesini amaçlıyoruz bunun içindeçok sayıda burslu öğrencimiz var,faydalı olmayı düşünüyoruz ve kârı asladüşünmedik,istidama artı katma ile ilgili sözlerini de önemsiyorum. 

Gelişen,kalkınan,büyüyenTürkiye ve toplumsal barış için yeni yatırımlar ve yeni istihdam alanlarıoluşturan iş dünyamıza teşekkür ediyoruz. 

Bu tür biraraya gelmenin gerekliliğine inanıyorum ve toplantı için duayen iş adamı sayınHanefi  Öksüz ağabeyimize, Kipaş'ın basınla diyaloğunu kuran Sedat Kazancıdostumuza,emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

Kıymetliokurlarım yeni bir konu ile yeni bir yazı'da buluşmak ümidi ile şen ve esenkalın...

YORUM EKLE

banner14

banner19

banner13

banner17