AKSU TV YENİ YAYIN DÖNEMİNDE BİR BAŞKA GÜZEL

Aksu TV Genel Müdürü Cüneyt Beyit ile Kültür-Sanat Yayıncılığıyla

AKSU TV YENİ YAYIN DÖNEMİNDE BİR BAŞKA GÜZEL

Alakalı Söyleşi

Aksu TV yeni yayındönemi bir başka güzel…

“11yıldır 1siz… 1biz… hep birlikte aileyiz.” sloganıyla yeniyayın dönemine ‘merhaba’ diyen AKSU TV birbirinden özel ve güzel programlar ilegönüllerimize taht kurmaya devam edecek… Belgesel yayıncılığından sinemakuşağına, siyasi mülahazalardan toplumsal programlara, sağlık bilimindenilahiyat alanına kadar birçok sahada yeni yayın dönemi birbirinden farklıiçeriklere kapı aralayacak…

MürekkepDamlası sayfamız bir ‘kültür-sanat-edebiyat-medeniyet’sayfası olduğundan dolayı biz, Sayın CüneytBeyitile; sayfa içeriğimize uygun alan ile, yani; KÜLTÜR-SANAT meselelerimizlealakalı konuştuk…

Diğer tüm programlarave programcılara başarılar diler, hepsinin emeğini saygı ve muhabbetleselamlarız…

 

İştesöyleşimiz;

 

KahramanmaraşTürkiye’nin merkezî şehirlerinden

 

MetinAcıpayam: Cüneyt Bey merhaba… Öncelikle AKSU TV yeni yayındönemi hayırlı olsun, bu kapsamda genel olarak ne söylemek istersiniz?

CüneytBeyit: Metin Bey merhaba… Genel olarak şöyle bir fotoğrafçizecek olursak şunları söyleyebilirim ki; AKSU TV 11 yıldır bir ailemantalitesiyle yayıncılığına devam etmektedir. Kucaklayıcı, toplumsal refaha veferaha katkı sunan, birlik ve beraberlik önceleyen, nitelik ve niceliğe önemveren, düşüncenin ışığıyla sadece ‘kalite’ diyen bir televizyon yayıncılığı sunuyoruz.Çünkü biliyoruz ki; Kahramanmaraş Türkiye’nin merkezî şehirlerinden…

Türkiye dünyayailim-bilim-sanat-kültür ihraç etme yolunda her geçen gün büyük adımlar atıyor,bu kapsamda bizlerde bu büyük idealin Kahramanmaraş ayağı olmayı gaye ve metotedinmişiz. Şehrimizin üniversitesi ile beraber bilim rehberliğinde müşterekendüşünüyor, ortaya güzel içerikler sunmaya çalışıyoruz. Şu gerçeğin farkındayızki; biz toplumu, toplum bizi tamamlıyor, birbirimizin tamamlayıcısıyız.

 

BizeBüyük Düşünmek Yaraşır

 

MetinAcıpayam: Ülkemizin Bilim-Kültür-Sanat ihracından bahsettiniz.Bu kapsamda yeni yayın dönemi Kültürün-Sanatın-Edebiyatın şekillendirdiğibirçok içeriksel zenginlik sunuyor, bu noktadan hareketle ne söylemekistersiniz?

CüneytBeyit:AKSU TVhem yerel hem ulusal platformda şehrimize veülkemize bir ‘katma değer’ sunma gayesiyle yola çıktı. Tam 11 yıldır devam ettibu anlayış, yeni yayın dönemi sizlerin de söylediği gibi; bir başka güzel…Metin bey, şu gerçeği dile getireyim ki; bu ülke, aziz Türkiye’miz yaklaşık 10asra yakın bir ‘süper güç’ olmuş, necip Türk Milleti tarihin her döneminde asaleti,zarafeti, hassasiyeti ve karizmasıyla mazlumun koruyucusu, zalimin düşmanıolmuştur. Buradan hareketle bizim gibi ‘imparatorluk’ kurmuş bir millet ‘tarihirealiteye’ sırtını yaslamıştır. Biz şu anda küçücük devletçikler olarak ayrılanbir çok milleti asırlarca bir ‘vali’ ile idare etmiş bir millet ve devletiz,tarihte olduğu gibi şu anda da, tüm dünyaya; ‘ilim-bilim-sanat-kültür- ihraçetmeye aday olan milletlerdeniz, bize bu yakışır, bize büyük düşünmek yaraşır.

İşte AKSU TV bu rüya ile uyuyor, bu realiteile uyanıyor.

 

MAHİRÜNAL BEYE VERDİĞİ DESTEKLERDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ

 

MetinAcıpayam: Bu noktada AKSU TV-KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİbirlikteliğini nasıl kurabiliriz?

CüneytBeyit: AKSU TV şehrimizin bütün kurumlarıyla, STK vetoplumsal yapılarıyla özenle çalışan, bütün kurum ve müesseselerimizle barışıkbir yayıncılık politikası izliyor, üniversitemizin yeniliğe açık tüm bilimselbuluş ve icatlarına anında müdahil olarak bunları ekranlara taşıyor. Bizim işimizöncelikle bir ekip işi, 11 senede birçok kanaldan üst düzeye geldik. Hattamütevazı davranmak lazım ama reklam geliri ve yayın kalitesi açısındanbaktığımız zaman bir numara olduğumuzu biliyoruz. Tabi ki bunu Kahramanmaraşyaptı, bunu biz yapmadık. Ben ve ekibim çalıştık, Kahramanmaraş halkı bize herzaman destek verdi ve sürekli işimize yatırım yaptık. Burada en büyükşanslarımızdan biri Yener ailesinin yani Yönetim Kurulumuzun TV’den biz parakazanalım, başka türlü bir takım yatırımlar yapalım demek yerine bizesamimiyetle inandılar, mevcut masrafları döndürebildikten sonra hep işineyatırım dediler. Özellikle Mahir Ünal Ağabeyimizin(Ağabey diyorum çünkü Kahraman kentimizin siyasi gururu olmasının yanı sırakanalımızda çalışan elli kişinin ağabeyi kendisi) ve rahmetli Erol Olçok Ağabeyimizin kanalımızınyapmış olduğu başarılarda katkıları çok büyük. Buradan Mahir Ünal Ağabeyimizekatkıları için tekrar teşekkür ederken Erol Ağabeyimize Allah’tan rahmetdiliyorum…

 

KÜLTÜR-SANATHAYATTIR

 

MetinAcıpayam:Yeni yayın döneminde KÜLTÜR-SANAT yayıncılığıhakkında ne söylemek istersiniz?

CüneytBeyit:Tabibiz kültür ve edebiyat şehriyiz, Yedi Güzel Adam’lar, üstat Necip Fazıl’lar kiben üstadın bütün şiirlerini ezbere bilirim. Çocukluğumda biz Necip Fazıl’ınkendi sesinden şiirlerini dinleyerek büyümüş insanlarız. Bu davada ilerlerkenbelli bir olgunluğa erişmişsek burada en büyük pay sahiplerinden bir tanesiüstat Necip Fazıl’dır. Onun şehrinde televizyonculuk yapmak çok önem arz ediyorama yıllardan beri kendimizi de eleştirdiğimiz bir durum vardı, birçok kültürsanat programı yaptık, Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’unBüyükşehir için her yıl düzenlediği Kitap Fuarı’mız oluyor, Onikişubat BelediyeBaşkanımız Hanefi Mahçiçek’in eğitime dönük ciddi projeleri var, DulkadiroğluBelediye Başkanımız Necati Okay’ın destekleriyle Kültürümüz ve DeğerlerimizLiseler Arası Bilgi Yarışmasını gerçekleştirdik ama toplumun bizden farklıbeklentileri vardı. İnsanlarımız tadında kültürün, edebiyatın, şiirin, sohbetinkonuşulacağı bir program yapabilmek. Bu sene sizlerle de Velhasıl adlı edebiyatprogramımıza başladık. İlk programda Oğuz hocamızı konuk aldık ve doğru bir şeyyaptığımızı anladık. Çünkü gelen teşekkür telefonların haddi hesabı yok.

 

‘ÇizgiDışı’ kültüre-sanata-edebiyata dair tüm detayları ekrana taşıyor

 

MetinAcıpayam: Velhasıl tekrar hayırlı olsun… Siz büyüklerimizinaçtığı ‘yol’ ve imkanlar sayesinde oldu gerçekten… İlk programımıza yoğun alakaoldu, inşallah bundan sonraki Velhasıl programlarımızda aynı heyecanla devameder.

CüneytBeyit:Şüphemiz yok, daha iyi olacağına inanıyorum.

MetinAcıpayam:Sizler sayesinde… Kültür Sanat yayıncılığına verdiğinizdestekten dolayı tekrar teşekkür ederiz. Velhasıl dışında diğer Kültür-Sanatprogramlarınız hakkında ne söylemek istersiniz?

CüneytBeyit: Metin bey, belki biraz iddialı olacak ama; yeniyayın döneminde ulusal bir çok kanalda bile olmayan yeni bir programımız dahabaşladı, ismi; ÇİZGİ DIŞI… Mehmet Kasapkara tarafından hazırlanan ‘Çizgi Dışı’kültüre-sanata-edebiyata dair tüm detayları ekrana taşıyor, kültür-sanatinsanlarımızın yapmış olduğu tüm yenilikleri an be an takip ederek bunu birhaber formatında izleyicilerimize sunuyor.

 

Kültürinsanın hayat standardını yükseltir.

MetinAcıpayam:Cüneyt bey ÇİZGİ DIŞI beni çok heyecanlandırdı.Söylediğiniz üzere, böyle bir program birçok ulusal platformda dahi yok.


Cüneyt Beyit: Evet…Bunlar KÜLTÜR-SANAT yayıncılığına verdiğimiz önemle alakalı… Metin Bey, dünyadayaratılan tüm nesne, obje, varlık, hepsini ‘var eden’ bir sanattır. Sanattakopuk hayat çirkindir, güzel değildir ve estetikten kopuktur.

Kültür insanın hayatstandardını yükseltir.

Estetik insanıgüzelleştirir…

Sanat yüreklerinkirliliğini temizler…

Edebiyat ise insanagüzel konuşma özelliğiyle diksiyon kazandırır.

 

MetinAcıpayam: Cüneyt bey çok teşekkür ederiz.

CüneytBeyit: Bizler teşekkür ederiz Metin Bey. 

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2018, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15