'AMACIMIZ BELEDİYE ALMAK'

31 Mart Yerel Seçimlerine kısa bir süre kalırken, İyi Parti'nin de Kahramanmaraş'ta henüz adayları açıklanmadı. İttifak görüşmelerinin de sürdüğü şu günlerde İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel, ''Bizim amacımız oy yükseltmek değil, buradan belediye almak'' dedi.

'AMACIMIZ BELEDİYE ALMAK'

Kahramanmaraş'ta Bugün Gazetesine özel açıklamalarda bulunan İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel, İyi parti olarak seçime nasıl hazırlandıklarını anlattı. 

31 Mart bizim için önemli bir seçim diyerek sözlerine başlayan Çabukel, ''Bizim için derken Türkiye Cumhuriyetinin geleceği açısından. Çünkü önümüzde birkaç örnek var. Birisi Ana Vatan partisinin yükselişi ve çöküşü bir de Ak Partinin yükselişi ve çöküşü. Şimdi bunlara baktığımızda yerel seçimlerin genel seçimler kadar önemli olduğunu görüyoruz. Bu nedenle biz İyi Parti olarak en iyi adayları çıkarmak adına kamuoyu yoklaması yaptık. Ve kamuoyunda şöyle bir izlenim aldık. İyi bir aday çıkarıp sizden bizden bir önemi yok kazanacak bir aday çıkartmak istiyoruz. Oy yükseltecek bir adaya girmeyin lütfen rica ediyoruz dediler. Biz oy yükseltmek için ya da belli bir alanda oy alalım oy yükseltmek derdin de değiliz'' dedi. 

Oy yükseltmek değil de belediye almak istediklerini belirten Ahmet Çabukel, ''Amacımız buradan belediye almak. Çünkü belediye almadığınız zaman yüksek alsanız da kazanmadıktan sonra bir anlamı yok. İşe yarayacak duruma getirmemiz lazım. Futbol oynamak gibi bir şey. Bir sıfırla kazanabilirsin. Ancak bir sıfırla kazanmak sizin için yeterli olmayabilir. Ama bazen de çok yeterli olabilir. İşte bu aradaki farkı iyi idrak etmek lazım. Mesela biz büyükşehre şöyle bir aday çıkarmayı düşünüyoruz. Her kesimin rahatlıkla oy verebileceği bir düşünceye girmeden destekleyecekleri bir aday çıkarmayı düşünüyoruz'' dedi. 

ÖZTUNÇ ADAY OLURSA, MECLİSTE SESİMİZ KİM OLACAK?

Cumhuriyet Halk Partisinin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Ali Öztunç'un ismini açıklaması ile ilgili olarak değerlendirmede bulunan Çabukel, ''Öztunç Başkan olursa, mecliste ki sesimiz kim olacak'' dedi. 

''Herkes kendi partisinin oyunu arttırmak ister. Ama artık burada siyasi partilerin biraz adım önüne geçilmesi lazım. Kahramanmaraş’ın halkını Kahramanmaraş’ın geleceğini Kahramanmaraş ‘ın yerel sorunlarını düşünüyorsa; eğer amacımız Kahramanmaraş ‘ı yükseltmekse yanımızdaki Malatya gibi Adana gibi Kayseri Gaziantep gibi büyük şehirlerin ortasında aslında çok rahat büyüyebilecekken hapsolmuş bir şehirden bahsediyoruz. Bu hapsolmuşluk aslında belediyelerin sorunudur. Bu sorunların üstesinden gelebilecek insanlara ihtiyacımız var. Yani mecliste bir ses gelmesi lazım. Ali Öztunç’un başarısını takdir ediyorum ama belediye de kazanırsa, bu defa da bizim meclisteki sesimiz kim olacak? Maraşlı olmayan biri bizim sorunlarımızı bilemez dile getiremez. Bunun farkına varmamız lazım bu bir önceliktir. Daha sonra ilçeler konusunda CHP ile görüştüğümüz ilçeler var tabi ki de ilçelerle ilgili fikirlerimizi belirttik. Bu fikirler doğrultusunda görüşmeler devam ediyor. Bugün ya da yarın açıklarlar diye bekliyoruz. Bir açıklama olacaktır. Belki bir tane veya üç tane ilçe de olabilir. Kahramanmaraş’ta 1 ya da 3 ilçede ve büyükşehir içinde bir açıklama bekliyoruz. Masada var ama gelişmeleri izliyoruz.''

İDDİALI OLDUĞUMUZ İLÇELER VAR 

''Göksun’da, Afşin’de, Elbistan’da, Andırın'da, Çağlayancerit’te çok iddialıyız. Bu bölgelerde ve Onikişubat’ta çok iddialıyız. Göreceksiniz Dulkadiroğlunda bir adayımız var onda da iddialıyız. Güçlü adaylarla çıkacağız. Herkesin takdir ettiği ve bütün kesime seslenen işçi emekçi ev hanımlarına iş adamlarına karma kesimlere hitap edebilecek isimleri çıkaracağız. Hazırdalar bekliyorlar. 21'ine kadar uzatıldı bizim başvuru sürelerimiz. Açıklamaları bekliyoruz. Ve ondan sonra da çok güzel adaylarımız açıklayacağız ve emin olun alacağız. Resmi olarak açıklamadık ama beyan ettiğimiz isimler şunlar: Âdem Yıldız Afşin; Andırın Ali Çatalbaş; Çağlayancerit Nazım Engizek. Üç tane adayımızı beyan ettik resmi olarak açıklanmadı ama söyledik zamanı gelince de resmi açıklamayı yapacağız. Görüşmelerde işin gidişatını tabi ki belirleme noktasında önemli etkilere sahip. Belediyecilik konusunda tecrübeli ve bilgili insanların iş yapmasını savunuyoruz. İşi bilmeyen adamları belediyelere doldurmayalım. İlçelerimiz illerimizle, illerimizde genel merkezlerimize, genel merkezlerimiz de milletvekillerimize iletiyor. Çalışmalarımız ses getiriyor tabi ki de. Ali beyin mecliste kalmasını istememizin sebebi Maraşlı olan biriyle, Maraşlı olmayan birinin temsili aynı olmaz. Biz onun için Ali beyin mecliste kalmasını istiyoruz. İyi parti grubu olarak da çalışıyoruz. Çalışmalarımıza da devam edeceğiz.

HABER-FOTO: YAŞAR ERİKLİ/ÖMER FARUK SALMAN


Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2018, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15