Bir öğretmene bir fidan

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri çerçevesinde kentte görev yapan öğretmenlerin sayısı kadar Ahırdağı’na fidan dikti. Öğretmen ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği fidan dikimine soğuk hava engel olamadı.

Bir öğretmene bir fidan

Tüm Türkiye’de olduğu gibi 24 Kasım Öğretmenler Günüçerçevesinde öğretmen sayıları kadar fidan dikildi. Orman Bölge Müdürlüğününorganizesiyle Kahramanmaraş’ta düzenlenen fidan dikim törenine öğretmenler veöğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

16 bin adet fidanın toprakla buluştuğu Ahır Dağı Keklikderesindeki törene katılan Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Faruk ErasyanÖğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayarak, 10 tane fidan diktiğini söyledi.Eraslan tüm fidanların öğretmenlere feda olmasını dileyerek daha fazla dikmekistediğini söyledi.

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Alparslan Altındaş iseOrman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu’nun talimatı ile bu etkinliğin tüm Türkiye’deyapıldığını, kendilerinin ise 24 Kasım Öğretmenler gününe özel Ahır Dağı KeklikDeresinde 16 bin fidan dikeceklerini ve bölgeye de öğretmenlerin isminivereceklerini söyledi. Göreve geldiği ilk günde dünyanın en büyük selderelerinden biri olan Keklik Deresinin ıslah çalışmalarını yapmak olduğunu dahatırlatan Altındaş; “Burası benim özellikle çok önemsediğim bir sahaydı.Sahanın da arazi hazırlığını bitirmiştik. 24 Kasım’da da öğretmenler gününe hasolmak üzere bu etkinliği gerçekleştirdik. Bu sahaya 900 milyon ile bir milyonarasında fidan dikimi gerçekleştireceğiz. İnşallah seneye de buraya gelip bufidanların yaşadığını göreceğiz.” Dedi.

Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’tayaptığı konuşmada Orman teşkilatına teşekkür etti. Her öğretmen başına birfidanın dikildiği alanın bundan sonra da 24 Kasım Öğretmenler Ormanı olarakanılacağını belirten Milli Eğitim Müdürü Akkurt; “Bugün öğretmenler günü OrmanBölge Müdürlüğümüz vesilesi ile programımızı yaptık. Kuru topraklara can verenrahmet indiren yağmurlar gibi bizde öğrencilerimize bilgi, kültür ve medeniyetalgısı ile onları yetiştiren öğretmenlerimizin gününü kutluyoruz. Bugün OrmanBölge Müdürlüğümüz ile o günün anısına yaklaşık 16 bin civarında ağaç diktik.Burası da bundan sonra 24 Kasım öğretmenler ormanı olacak.” Dedi.

Fidan dikimi yapan öğretmen ve öğrenciler doğayla baş başakalmanın tadını çıkarttı.


ÖĞRETMENLERE FİDANLAR FEDA OLSUN

Fidan dikim törenine katılan Kahramanmaraş Valisi FarukEraslan; “Millet mektepleri talimatnamesinin yayınlanması dolayısıyla MustafaKemal Atatürk’e başöğretmenlik ünvanı verilmiştir. Bu nedenle de 24 KasımÖğretmenler Günü olarak ilan edilmiştir. Tüm öğretmenlerimizin öğretmenlergününü kutluyorum ve bu güzel günde ağaç dikerek öğretmenlerimize hitapediyoruz. Öğretmenlerimiz sayesinde bizler ve herkes bu günlere gelmiştir. Bizleriyetiştirenler öğretmenlerdir. Bende bu etkinlikte yaklaşık 10 tane fidan diktimama öğretmenler için tüm fidanlar feda olsun daha fazla da dikmek isterdim.”Dedi.

ÖĞRETMENLER HATIRA ORMANI OLACAK         

 Kahramanmaraş MilliEğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’ta sahaya 16 bin civarında fidan dikildiğinibelirterek bölgenin 24 Kasım Öğretmenler Ormanı olarak faaliyet göstereceğinisöyledi. Akkurt; “Kuru topraklara can veren rahmet indiren yağmurlar gibi bizdeöğrencilerimize bilgi, kültür ve medeniyet algısı ile onları yetiştiren öğretmenlerimizingününü kutluyoruz.” Diye konuştu.

BU SAHAYA AYRICA 900 BİN FİDAN DİKİMİ YAPIYORUZ

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Alparslan Altındaş dayaptığı konuşmada tüm Türkiye’de bakanları ve genel müdürlerinin talimatıylaöğretmenler gününe özel her bir öğretmen için bir fidan dikildiğini söyledi. Altındaş şöyle konuştu; “ Burası bugünitibariyle öğretmenler ormanı oldu. Buraya dikilen fidanların bakımı bundansonraki süreçte milli eğitim müdürlüğüne ait. Burası benim özellikle çokönemsediğim bir sahaydı. Sahanın da arazi hazırlığını bitirmiştik. 24 Kasım’dada öğretmenler gününe has olmak üzere bu etkinliği gerçekleştirdik. Bu sahaya900 milyon ile bir milyon arasında fidan dikimi gerçekleştireceğiz. İnşallahseneye de buraya gelip bu fidanların yaşadığını göreceğiz.”

ÖĞRENCİLERİMİZLE ÖĞRETMENLER ORMANINI OLUŞTURDUK

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü de öğrencilerlebirlikte Öğretmenler ormanı oluşturduklarını söyledi. Tüm öğretmenlerinöğretmenler günü kutlayan Akküncü; “böyle bir etkinlikte bulunmak beni çokmutlu etti. Öğrencilerimiz hem ağaç dikme zevkine vardı hem de millet olarakülkemize bir orman bıraktık. 16 bin öğretmen adına ağaç diktiğimiz içindeayrıca mutluyuz.” Şeklinde konuştu

Etkinliğe katılan Öğretmen Yeter Gültepe de öğretmenolmasının yanı sıra aynı zamanda Tema Temsilcisi olduğunu belirtti. Fidandikmeye öğrencileriyle geldiğini ifade eden Gültepe bu etkinlikten fazlasıylamemnun kaldığını vurgulayarak şöyle konuştu; “Bizim için yapılan bu fidan dikimalanıyla kendimizi özel hissettik. Bundan sonraki süreçte burayı ziyaret etmekiçin bize bir amaç doğdu.”

Fidan dikiminin ardından etkinliğe katılanlara ikramdabulunuldu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2017, 08:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15