HAMAM KÜLTÜRÜNÜ YAYGINLAŞTIRMAYI HEDEFLİYOR

Tarihi Divanlı Hamamı, Kına, Sıra geceleri, Düğün, Sünnet gibi geleneğe bağlı adetler öncesi hamam kültürünü yaşatmak isteyenlere ev sahipliği yapmayı sürdürüyor.

HAMAM KÜLTÜRÜNÜ YAYGINLAŞTIRMAYI HEDEFLİYOR

Kahramanmaraş’ın tanınmış esnaflarından Ömer Tütüncüoğlu,“Kahramanmaraş’ta hijyene önem veren, temiz bakımlı her türlü ihtiyaca cevapveren yıkanmayı seven kesime hizmet ediyoruz. Hamamımızda 15 kurna, göbek taşı,sauna, Buhar odası, kese ve masaj gibi hizmetleri veriyoruz. Üstelik sunulanhizmetler herkesin kesesine uygun bir fiyatta olduğunun bilinmesini isterim”dedi.

 

GELENEĞE GÖREHİZMET ANLAYIŞI

Tarih kokulu Divanlı Hamamında gelenek ve görenekkültürlerini yaşatmaya çalışan işletme sahibi Ömer Tütüncüoğlu, “Bizgeleneklerimize göreneklerimize bağlı insanlarız. Gelenekleri yaşatmayaçalışıyoruz. Adetlerimizi kimi bilmiyor kimi de bildiği halde uygulamıyor.Geleneklerimizi en güzel şekilde yaşatmak istiyoruz. Halkımıza en iyi şekildehizmet vermek istiyoruz. İşletmemizde Masör, keseci ve temizlik işleriyleilgilenen arkadaşlarımız var. 7/24 Saat hizmete açığız. Haftanın 7 günü hizmeteaçık olan hamamda insanlarımıza temiz ve hijyenik bir ortamda profesyonel birhizmet veriyoruz. En önemlisi de Kahramanmaraş’ımıza unutulmaya yüz tutmuş bazıgeleneklerimizi yaşatmaya çalışıyoruz. Özellikle kaybolmaya yüz tutan hamamkültürünü yaşatmak istiyoruz.

 

“BİR FATİHAOKUTURSAK NE MUTLU BİZE”

Şehrimizde unutulmaya yüz tutmuş bazı geleneklerimiziyaşatmaya çalışıyoruz diyen Kahramanmaraş’ın tanınmış esnaflarından ÖmerTütüncüoğlu, “Haftanın her günü vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Pazartesigünleri ise işletmemizde farklı bir kültür yaşatmaya çalışıyoruz. Pazartesigünleri işletmemizde kendi ellerimle Çiğ Köfte yoğurup müşterilerimize ikramediyoruz. Buradaki amacımız bir Fatiha okutmaktır. Okutabiliyorsak ne mutlubizlere. Bizler geleneğimize göreneğimize sahip çıkan insanlarız. Bizde hizmetsınırsızdır. Burada hamam sonrası dinlenme alanlarında yiyecek-içecek gibinevalelerle vatandaşımız ihtiyaçlarını gidere biliyorlar. Bizim amacımızvatandaşa iyi hizmet, Allah razı olsun dedirtebilmektir” dedi.

 

“TEMİZLİK İMANDANGELİR”

Kahramanmaraş’ta hijyene önem veren, temiz bakımlı her türlüihtiyaca cevap veren yıkanmayı seven kesime hizmet ediyoruz diyen işletmesahibi Ömer Tütüncüoğlu, “Buraya her kesimden müşteri geliyor. Biz Her kesimehitap eden bir işletmeyiz. Burada siyasetçisi de, Öğretmende, Doktorda burayageliyor. Mesela Psikolog müşterilerimiz hastalarına tavsiye etmişler ve onlarınyönlendirmesiyle birlikte hamama gelen çok müşterimiz oldu. Terapi günündeseanstan önce hama gelip stres attıklarını, psikolojik anlamda kendilerine iyigeldiğini söylediler. Küçük yaştan bugüne hamama giderim ve çocukluğumdanbuyana ticaretin içindeyim. Temizlik imandan gelir demiş atalarımız bizdehamama giren terler diyoruz” ifadelerini kullandı. (HABER VE FOTOĞRAF: İLKER YİYEN)

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2017, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15