Mor Yaşamlar sergisi sona erdi

Mor Yaşamlar sergisi sona erdi

Kahramanmaraş Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde düzenlenen Mor Yaşamlar resim sergisi sona erdi.

Kahramanmaraşlı ressam Sait Işık'ın öğrencileri tarafından düzenlenen, resim sergisi Kültür Merkezinde vatandaşların yoğun katılımıyla düzenlendi. Üç gün görücüye çıkan resimler büyük beğeni toplandı.

Kahramanmaraşlı Ressam Sait Işık, sergiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, ''Perşembe günü saat 14'te Necip Fazıl kültür merkezi sergi salonunda "Mor Yaşamlar" hayatın nefesi renklerimiz;karma resim sergimizi açtık. Sergimizin ana teması:kadın ve kadının yaşamı, umutları,beklentisi,mücadelesi,aşkları, korkuları,anne olmanın fedakarlığı gibi ressam Sait Işık'ın Suzan ve Abdülhakim Bilgili Halk Eğitim merkezinde, Avşar kyk ve Kahramanmaraş Gençlik merkezinde yetiştirdiği ressamların yetmişin üzerinde eserleriyle verilmek istenen mesajı hedef kitleye ulaştırdılar.

Sponsorluğunu oniki şubat Suzan ve Abdülhakim Bilgili Halk eğitim merkezi üstlendi. Sergi dört gün sürdü çok yoğun sanatseverler sergiyi ziyaret ettiler.10 mart pazar günü akşam sergimizi topladık'' dedi.

Resimlerini sergileyen Sait Işık'ın öğrencilerinden Meliha Küçükönder ise şöyle konuştu; ''Sait Işık hocamızın öğrencisi olmak gerçekten gurur verici. Diğer hocalardan ayıran en büyük farkı uygulama ve tekniği aynı anda bizlere öğretmesidir. Sayın Işık Kahramanmaraş'a geleli 8 ay olmuştur. Bu kısa zaman zarfı içerisinde büyük bir kitlenin yüreğine dokunmuştur. Açtığı sergiler büyük ses getirmiştir ki sizlerinde gördüğü üzere kültür merkezindeki sergi çok kalabalıktı ve bir sergide bu kadar kalabalığa ilk kez denk gelinmiştir.

Ben gençlerimize, çalışanlarımıza, ev hanımlarına mutlaka sanatın bir dalından tutmalarını şiddetle tavsiye ediyorum diyen Küçükönder, ''Psikolojiye birebir ilaç olduğunu söyleyebilirim. Sabrınızı artırıyor, etrafa bakış açınız değişiyor daha dingin oluyorsunuz problemlerinizi içinizde büyütmüyorsunuz. O renkler ve fırçalar aslında size yeni bakış açısı sunuyor. Ürettikçe sizin eseriniz oldukça o başarıdaki takdir ve tebriklerin  tarifini bulamıyorum.

Buradan Suzan bilgili halk eğitim müdürü sayın Mehmet  Bülbüle Ve Müdür  Yardımcısı Ayşe Hanıma da emeklerinden dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunmak isterim. Aynı keza kursiyer arkadaşlarımı da emeklerinden dolayı eserlerinden dolayı hepsini tek tek tebrik ediyor kutluyorum.  Kursumuzun son gününde müzikle finali yaptık. Biz yine üretmeye sanatın kanatını bırakmayacağız daha çok sergilerimize imzamızı atacağız ve Kahramanmaraş'ı gerçekten sanat diyarı yapacağız ekibimiz çok güçlü ve hırslı. İnşallah biz yine memleketimizin büyüklerinden sanat galerisi ve sanat sokağı istemeye devam edeceğiz. Memleketimizin duvarlarını boyamak için şuan sanatçılarımız yetişiyor. Bugün gazetesi olarak size de teşekkür ediyoruz bizi desteklediğiniz için ve bütün medyanın da desteğini bekliyoruz'' diye konuştu.

HABER: MUSTAFA KÖMÜ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15