Onikişubat'tan bir dev proje daha

Uyguladığı projelerle Onikişubat İlçesinde modern şehirciliği ön plana çıkartan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek bir taraftan bilgi ve kültür evleriyle kırsal mahalleleri kültür yuvasına kavuştururken diğer taraftan da halkın nefes alacağı projeler yapmaya devam ediyor.

  Onikişubat'tan bir dev proje daha

Dün, kısabir süre önce açılışını yaptığı Bisiklet Yolunda basın mensuplarıyla bir arayagelen Başkan Mahçiçek, yaptıkları bu tür projelere halkın yoğun ilgigösterdiğini söyledi. Hafta içi olmasına rağmen bisiklet yoluna akın edenvatandaşlarla da sohbet eden Başkan Mahçiçek basın mensuplarına Kahramanmaraş’abölge insanını çekecek dev bir projeyi daha açıkladı.

Onikişubatilçesinde fiziki hizmetlerin yanı sıra insan odaklı hizmetleriyle de takdirtoplayan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “o fizikiimkânları iyi kullanabilecek donanımlı insanlar yetiştiremezseniz, kaynaklarboşa harcanır, hizmete dönüşmez. İyi yetişmiş insanlar olursa o zor şartlardaürettiğiniz kaynakları, çok iyi şartlarda hizmete dönüştürür.” Dedi.

SadeceTürkiye’nin değil Avrupa’nın da en büyük iç gölü projesini de hayata geçirmeyihedefleyen Başkan Mahçiçek şöyle konuştu, “Masmavi bir görüntüye kavuşacak.Gölün kenarında restoran ve nezih şartlarda kafeteryalar yapacağız, 400-450civarında hobi evleri yapacağız. Uğur böceğinin yaşam şartlarını temin ederekyanında kelebek parkıyla beraber müze oluşturacağız.”

 

-***************************************************

 

 Onikişubat Belediye Başkanı Mahçiçek, Avşar Mahallesi’nde açılan Bisikletve Yürüyüş Yolunda düzenlenen kahvaltıda, kentte görev yapan basınmensuplarıyla bir araya geldi. Mahçiçek, Basın mensuplarına önemliaçıklamalarda bulundu.

  

  Basınmensuplarının memlekete yaptığı hizmetlerin önemine değinerek, Bu memleketinöncüleri olduğunu ve bu memleketle ilgili tanıtımları ve olan eksiklerin ortayakonulmasında en büyük payın basın çalışanları olduğunu dile getirdi.

 Başkan Mahçiçek,Onikişubat Belediyesi’nin üç buçuk sene de birçok şeyi başardığını belirterekyapılan hizmetlerin öneminden bahsetti ve şöyle devam etti:

 ‘Fizikihizmetlerin yanı sıra bizim için en önemlisi insan odaklı yaptığımızçalışmalardır. Çünkü o fiziki imkânları iyi kullanabilecek donanımlı insanlaryetiştiremezseniz, kaynaklar boşa harcanır, hizmete dönüşmez. İyi yetişmişinsanlar olursa o zor şartlarda ürettiğiniz kaynakları, çok iyi şartlardahizmete dönüştürür. Bu bağlamda bizim insan odaklı yaptığımız çalışmalarda; 7tane okul yapmışız, çocuklarımız rahat bir şekilde okusun, eğitimlerini dahaalsınlar diye 62 köye kültür merkezi yapmışız, her sene 45 ila 52 Bin arasındakitap aldık, Milli Eğitim Müdürlüğümüzle beraber onların seçtiği kitapları 5lisetler haline dönüştürdük, bütün il geneline dağıttık. Bu sene 4 noktadaözellikle dar gelirli ailelerimiz için ücretsiz olarak ortaokul ve lise takviyekursları düzenledik. Hemen her kesime ulaşmaya gayret ettik. Komşulukmünasebetlerini geliştirmek için kahvaltı programları düzenledik. Unutulmayayüz tutmuş gelenekleri canlandırmaya gayret ettik. Bu memleketin insanlarınabir miktar daha iyi şartlarda yaşamalarını temin bakımından hizmet götürmeyegayret ettik” diye konuştu.

Yürüyüş vebisiklet yolunun hizmete girmesiyle yoğun ilgi gördüğünü belirten Mahçiçek:  "Özellikle hafta sonları insanımızgeliyor buralardan istifade ediyor. İnsanlarımız bisiklet yoluna açıldığı ilkgünden itibaren oldukça ilgi gösterdi, bu da bizi memnun ediyor. Burada çokrahat temiz bir havada vatandaşlarımız sporunu yapacaklar. İnsanlarımızsağlıklı kalmak için buradaki imkânlardan yararlanacaktır" diye konuştu.

 

 Kahramanmaraş’akazandırılacak dev proje olan Rekreasyon alanına da değinen Mahçiçek, “Türkiye’nindeğil Avrupa’nın en büyük lagününü (dev iç gölü) yapacağız. Masmavi birgörüntüye kavuşacak. Gölün kenarında restoran ve nezih şartlarda kafeteryalaryapacağız, 400-450 civarında hobi evleri yapacağız. Uğur böceğinin yaşamşartlarını temin ederek yanında kelebek parkıyla beraber müze oluşturacağız.Kahramanmaraş’ın ürünlerini arasta da hem tanıtacağız, hem de satışınıyapacağız. Maraş sokağından nikah salonuna, düğün salonundan ve teniskortlarına kadar Kahramanmaraş’a yapılamayanı ama bu ülkenin ihtiyacı olanRekreasyon alanını kazandıracağız” dedi.

   BaşkanMahçiçek, şehrin vizyonunu değiştiren bisiklet ve yürüyüş yolunda vatandaşlarlasohbet edip, basın mensuplarıyla bisiklete binerek, parkuru gezip incelemelerdebulundu. (HABER MERKEZİ)

 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2017, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15