MAHALLİ SEÇİMLERDE HEYECAN YOK

       2014Mart  ayında yapılan mahalli seçimlerüzerinden 5 yıl geçti.  Yani 31 Mart 2019da mahalli seçimler yenilenecek. Kimler yeniden aday gösterilir. Kimler yenidenseçimi kazanır şimdiden bir şey demek zor.

     Gördüğümkadarı ile halkta bir moral bozukluğu var.Görüştüğümüz  vatandaşlar tereddüt içinde.  Millet hali hazırda görevde olan belediyebaşkanlarına  mesafeli duruyor.

    Hattageçenlerde bazı sivil toplum kuruluşları başkanları ile beraberdik .Milletvekillerinin toplumdan uzak olduğundan yakınanlar var.  Halkta bir kanaat var. Seçilmiş vekillerolsun, belediye başkanları olsun hepsi de Sayın Cumhurbaşkanı Recep TayyipERDOĞAN'ın   rüzgarı ile seçiliyorlar.

     Her ne ise.Önümüzde bir seçim olacak. Heyecan olsa da olmasa da.  5 Kasım itibarı ile bazı belediye başkan adayadayları açıklama yapmaya başladı. Elbette son söz ve karar Sayın Genelbaşkanın iki dudağı arasında olacak .

   İlimizinDulkadiroğlu ilçesinden aday adaylarını duyuyoruz. Bunlar arasında MehmetAKPINAR, Oğuz BAĞRIAÇIK,Mustafa ÖZSOY  veErdoğan ERYILMAZ öne çıkanlar. Hepsini de tanırım. Bu şehre hizmet aşkı taşıdıklarına eminim.

    Mehmet AKPINARçok aktif bir kardeşimiz. Onikişubat Belediye meclis üyesi. İmam hatiplerPlatformu Kahramanmaraş temsilcisi. Çalışkan,gayretli,genç ve dinamik. Projeüretebilen. Halka inebilen,halkın içinden biri.

    Kafasınınarkasında cinlik yok. Ne ise o. Yani olduğu gibi.  Sevilen bir aday adayı. İşallah aday olur. Kazanır. Şehrimizin güzelleşmesi içinprojelerini uygular.  Belediyeciliktecrübesinin olması ayrı bir kazanım.

    Diğer adayadaylarının da her biri  ayrı birdeğerdir. Mustafa Özsoy da belediyecilikte tecrübeli. Daha önce Karacasu beldebelediye başkanlığı yaptı. İl genel meclis üyesi de oldu.

    Oğuz Bağrıaçıkhareketli  ,genç bir iş adamı. Eskipolitikacı Mehmet BAĞRIAÇIK ağabeyimizin oğlu.

    ErdoğanEryılmaz  Bertizliler  Vakfı eski başkanı.

    Hepsinebaşarılar dilerim. İş zor tabi. Kahramanmaraş'ın  yapılacak çok işi var. Temizlik,su,kanalizasyon, çarpık yapılaşma, plansız büyüme, gece kondu,kentsel dönüşüm,tarihi sülietin ortaya çıkartılması. Kültür değerlerimizin canlandırılması.Şehitliklerimizin dini  ölçüler içinderestorasyonu .

    Bütün bunlarKahramanmaraş'ın dertleri.  Yeni veenerjik  yüzler bekliyorKahramanmaraşlılar. Haydi hayırlısı.

YORUM EKLE

banner15