MAHİR ÜNAL ÖNEMLİ BİR İSİM

 31 Mart yerel seçimlere sayılı günler kaldı. Başta Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekilleri yoğun bir şekilde gezilerini sürdürüyor. Bu seçimlerin eskisi kadar kolay olmadığı göz önüne alındığında daha çok çaba ve mesai gerektiriyor.

Mahir Ünal’ın popülaritesi devam ediyor. Her gittiği yerde sevgiyle karşılanıyor ve son zamanlarda daha yumuşak tutumuyla da ilgi odağı oluyor. Esnaf ziyaretlerinden birinde, Kendisine yakın olan bir isim, konu açılınca “Elbistan’da tanınıyor ama Kahramanmaraş’ta seviliyor” dedi. Buna katılmamak mümkün değil. Artık insanlarımız kendisinden biri olarak görüyor. İl için ne kadar sıkıntısı varsa, insanların özel bir işi varsa açık olarak dile getiriyor. Bu zamana kadar olmadığı kadar Ünal’a derdini anlatıyor. Mahir Ünal’da devamlı isim üzerinde durarak not aldırıyor. Ne istediğini kayda geçiriyor.

Kahramanmaraş’ın ikinci bir üniversiteye kavuşmasında yine Mahir Ünal’ın ismi öne çıkıyor.  İstiklal Üniversitesi`nin Kahramanmaraş’a kazandırılması, bilhassa Prof. Dr. Sami Özgül’ün rektör olarak atanması başta Ünal ve diğer vekillerin büyük emekleri olduğunu biliyoruz. Eğer onlar olmasaydı, Elâzığ’dan bir hoca İstiklal Üniversitesine rektör olacaktı.

Bir önemli konuda;

Kahramanmaraş bir türlü yabancı çekemiyor. Bunun baş nedeni de turizm yatırımlarında çok geç kalmış olması da gösterilebilir. Şehir merkezinde bu kadar tarihi konaklar restore edildi. Beş yıldız ve diğer yıldızlı çok sayıda otel hizmete girdi. Bu hesaplanmadan yapılan yatırımlar gerekli ilgiyi görmedi. Çünkü yerli ve yabancı turist ilimize gelmiyor. Germenicia’da günümüzde yeteri kadar gün yüzüne çıkartılamadı. İkinci bir üniversitenin kurulması çare olarak görülmeye başlandı. İstiklal Üniversitesi yerleşim sorununu hallettiği takdirde, üniversiteye öğrenci almaya başlayacak. Gelen öğrenciler sayesinde merkez ve ilçelerde hareketlilik artacaktır. O öğrencilerin akrabaları da gelecek, otellerde kalacak, restoranlarda yiyip içecek.

Her konuda olduğu gibi İstiklal üniversitesinin kurulması ve öğretime başlaması için yine çaba sarf etmemiz, gerekecektir. Rektör Sami Özgül, binalar ve amfiler hazırlanıncaya kadar değişik binalarda işlevini yapmak istiyor.  

Sami Hocanın YÖK müracaatında ancak bu işi Mahir Ünal halleder diyerek topu ona atmış. Şimdi tüm gözler Ünal’da.   

Diğer taraftan:

Siyasette dil, üslup ve projeler hep birlikte seçim demokrasinin kalitesinin göstergesidir. Yerelde sahici bir demokratik yarışın ülke için hayati öneme sahip olduğunu biliyoruz. Bunun bilincinde olarak siyasetin bu yolundan yürümek mümkün. İlimizde Hem Cumhur ittifakında hem de Milet ittifakında bunu fazlasıyla görüyoruz.

Siyasi kalite için iyimser olabilmek zor değil, elimizde olan bir şey. Zarar gelmez… 

Daha sakin ve daha çok hizmet odaklı bir rekabetin yaşadığımız şehirlere ve ülkeye kazandıracaklarını düşününce temenninin ötesine de geçmek gerekir.

Siyaset kendisini bu yarışa, motive etmek zorundadır. En çok pozitif enerjiye ihtiyaç duyduğumuz süreci yaşıyoruz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan Ton
Kenan Ton - 7 ay Önce

Öncelikle bugün gazetemize teşekürler yaptığı haberlerle her yönüyle başarıları hak eden bir gazete sayın bakanımız mahir ünal beye de göstermiş olduğu bu çabaları teşekkürlerimizi sunarım

Könül Yüzbaşioğlu
Könül Yüzbaşioğlu - 7 ay Önce

Mahir beye tutdugu yolda uğurlar dilerim.Yolu açık olsun.

Evren Güney
Evren Güney - 7 ay Önce

Mukemmel bir yazı !

Sedat. Akkuş
Sedat. Akkuş - 6 ay Önce

Harika. Yazmışın. Başarılar ak parti

banner15