AĞACA ÇEKİLEN ÜÇLÜ PRİZ TEHLİKE SAÇIYOR

Kahramanmaraş’ta işlek kaldırımda bir ağacın üzerine çekilen elektrik prizini gören vatandaşlar, olası elektrik çarpması ve yangına karşı önlem alınmasını istedi.


 Dulkadiroğlu ilçesiTrabzon Bulvarı üzerinde bulunan kaldırımdaki ağaca, yanında bulunan binadanüçlü priz çekildi.

  Yerden yaklaşık 1metre yüksekte ağaca monte edilmiş üçlü prizin özellikle çocuklar içintehlikeli oluşturduğunu söyleyen vatandaşlar, ilgililerin bu hatasını herhangibir kaza yaşanmadan düzeltmesini istedi.

  Elektrik hattınnıağacın üzerine gelişi güzel atıldığını belirten vatandaşlardan Sinan Kaya, “Çoktehlikeli. Çoluk çocuk bir demir falan sokar hatta ölümüne neden olabilir. Çoksaçma ve tehlikeli bir durum. Böyle büyük bir cadde üzerinde bu bir prizin neişi var bir anlam veremiyorum. Yetkililerin el atmasını öneriyoruz” dedi.


  Durumun tehlikeoluşturduğunu kaydeden Zeynep Özkan ise “Bu kablolarda herhangi bir açılma veelektrik akımı olabilir. Çocuklara bir zararı dokunabilir. Evimizdeçocuklarımızı kontrol edebiliyoruz ama anneler alışveriş yaparken çocuğudışarıda eline bir çubuk alır ve oraya dokunabilir. Aslında bu tarz durumlarınkapalı ortamlarda bulunması gerekir. Madem çok mecbur ise bu olay ama ne işeyarıyor bilemedim prizlerin burada” diye konuştu. 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2018, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane