Bu fırsatı kaçırmayın

SGK Kahramanmaraş İl Müdürü Harun Akbalaban son müracaat tarihi 31 Temmuz olan eski borçlara yönelik yapılandırma fırsatını vatandaşların kaçırmaması çağrısında bulundu. Şuana kadar 6 bin mükellefin müracaat ettiğini dile getiren İl Müdürü Ak balaban hafta sonu da kurumlarının açık olduğunu belirterek vatandaşların işlerini son güne bırakmamalarını istedi.

Bu fırsatı kaçırmayın

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Harun Akbalaban borçlumükelleflere çağrıda bulunarak bu büyük fırsatı kaçırmamalarını belirtti.Borçların yeniden yapılandırılmasına yönelik kanunun duyurulması için genişmecrada çalışma yaptıklarına da değinen İl Müdürü Akbalaban yapılandırmanınhangi borç türlerini ilgilendirdiğini detaylarıyla birlikte aktararak şöylekonuştu, “bu fırsatı borçlu mükelleflerimizin kaçırmamaları noktasında duyuruçalışmalarımızı hem merkezde hem de ilçelerimizde sürdürüyoruz. Bizvatandaşlarımızın bu imkânlardan faydalanmasını, emekliliği gelen günü dolanama prim borcu olan insanlarında bundan faydalanarak, borçlarını daha az birmiktarla ödeyerek borçlarından kurtulmasını bir gelire kavuşması, sağlıkhizmetine kavuşması için bunları yoğun bir şekilde duyurulmasını istiyoruz.İşverenlerinde teşviklerden yararlanması için borçlarının olmaması gerekiyorbunun için onları da yapılandırmaya davet ediyoruz. Eğer yapılandırmadan faydalanıpilk taksitlerini yatırırlarsa hem borcu olmayan esnaf statüsündenyararlanacaklar hem de teşviklerden faydalanacaklar. Son gün 31 Temmuz.Yaklaşık on kişi piyasada işverenlerimizi ziyaret ediyor, işyerlerine buyapılandırmayla ilgili tanıtım broşürleri bırakıyorlar. İçeriğin yoğun olduğualışveriş merkezlerinde, Kapalı Çarşıda, Kıbrıs Meydanında, Trabzon Caddesinde,Azerbaycan bulvarında, Yeni Sanayide, Eski Sanayide, Terziler Sitesinde, enişlek caddelerde bu tanıtımlar iki gün boyunca yapılacak. Ve bir cumartesipazar çalışacağız. Onları çay içmeye çağırıyoruz yol haritası çizelim önleriniaçalım, bu imkânlardan yararlansınlar.” Dedi.

İl Müdürü Akbalalan ayrıca borçların peşin alınmasının yanısıra 6,9,12 veya 18 eşit taksitle ödeme yapmalarının da mümkün olduğunu ifadeederek; “Taksitler her iki ayda bir ödenecektir. Belediyeler ile bunlara bağlıkuruluşların 144, İl Özel İdareleri ile bunların bağlı kuruluşların ve SporKulüplerinin 36 eşit taksitle ödeme yapmaları mümkündür. Son müracaat tarihi 31Temmuz, ilk taksitin son ödeme günü ise 31 Ağustos 2018’dir.” Dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 13:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15