EŞZAMANLI FİDAN DİKİMİ YAPACAKLAR!

Çevre Kuruluşları ve Dayanışma Derneği’nin (ÇEKUD) Türkiye genelinde başlattığı “Köklerimiz Bu Topraklarda” Projesine Kahramanmaraş’ta bazı Sivil Toplum Kuruluşları da destek verdi. Proje kapsamında 22 Nisan Pazar günü saat 13.00′de bütün illerde eşzamanlı fidan dikim ve tohum ekimi yapılacak!

EŞZAMANLI FİDAN DİKİMİ YAPACAKLAR!

Ülkemizde ve dünyada bir ilk ve rekor denemesi olacak fidandikim ve tohum ekimi etkinliğine Kahramanmaraş’tan; Merdan Ahlak Kültüre veÇevre Derneği, Nida Hanımlar Dostluk ve Çevre Derneği, Orman Bölge Müdürlüğü,Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesikatılacak. ÇEKUD Sosyal medya hesaplarından da canlı yayınlanacak olan“Köklerimiz Bu Topraklarda” Projesi kapsamında Kahramanmaraş’ta fidan dikim vetohum ekimi adresi olarak Yedikuyular Keklik Deresi mevkii belirlendi.

Ağaçlandırmanın öneminin toplumun her kesimindenalgılanmasının sağlanması için geliştirilen projenin bundan sonra gelenekselhale getirilmesi önümüzdeki yıllarda da bütün dünyayı kapsayacak şekildegenişletilmesi planlanıyor. Etkinliğe; bütün çevre ve doğa gönüllüleri ilebasın mensupları davet edildi. (HABER:KENAN ONARAN)

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2018, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15