KSÜ Göksun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu İlk Öğrencilerini Alacak

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Göksun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu 2018-2019 eğitim-öğretim yılı itibariyle ilk öğrencilerini almaya başlayacak.

KSÜ Göksun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu İlk Öğrencilerini Alacak

KSÜ Göksun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde;Bankacılık ve Finans, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Muhasebe ve BilgiSistemleri bölümleri bulunurken, bu bölümlerden Bankacılık ve Finans Bölümüneöğrenci alınabilmesi için gerekli olan öğretim üyesi sayısına ulaşılmasıylabirlikte Yükseköğretim Kuruluna öğrenci alımı için başvuruda bulunuldu.

Yükseköğretim Genel Kurulunun 29.03.2018 tarihlitoplantısında, KSÜ Göksun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Bankacılık ve FinansBölümüne 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılından itibaren 50 Öğrenci alınması uygungörüldü.

248.000 m2 açık alana sahip KSÜ Göksun ArslanbeyYerleşkesi içerisinde genç ve dinamik öğretim üyesi kadrosu, akıllıderslikleri, laboratuvarları, konferans salonu, kütüphane, kantin-kafeterya,spor ve sosyal alanları ve doğayla iç içe bir kampüs alanıyla eğitim hizmetisunan Göksun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı güzyarıyılında Bankacılık ve Finans Bölümünü tercih edecek olan ilk öğrencilerinikarşılamaya hazır. Ayrıca, Kredi ve Yurtlar Kurumunun Göksun’da yer alanyurtlarında, öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılayabilecek yurt imkânısağlıyor.

Toplam uzunluğu yaklaşık 16 km olan 10 tünelin yeraldığı, Kahramanmaraş- Göksun arasını 18-22 km kısaltacak olan uluslararasıstandartlardaki yol 2018 yılında tamamlandığında Göksun Uygulamalı BilimlerYüksekokulunu tercih edecek öğrenciler, Kahramanmaraş şehir merkezine hem dahakısa sürede ulaşacak hem de seyahatlerini daha konforlu bir şekildegerçekleştirecekler. 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2018, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15