SİSTEMİN DEĞİŞMESİ GEREKİYORDU

AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığı Hanefi Mahçiçek Spor Kompleksinde vatandaşlara iftar programı düzenledi. Binlerce vatandaşın buluştuğu iftar programında konuşan AK Parti Sözcüsü Ünal, ''Biz 2002 de geldiğimizde ilk söylediğimiz şey, bu sistemin değişmesi gerektiğiydi. Neden? Çünkü bu sistem kriz getiriyor. Bu sistem 1950 -1960’ların şartlarına göre oluşturulmuş. Oysa dünya değişti'' dedi.

SİSTEMİN DEĞİŞMESİ GEREKİYORDU

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü MahirÜnal, AK Parti Dulkadiroğlu İlçesi tarafından Hanefi Mahçiçek SporKompleksi’nde düzenlenen iftar programına katıldı. Burada partililerinsevgisiyle karşılaşan Ünal, vatandaşlara hitap etti.

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, AKParti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, AK Parti Dulkadiroğluİlçe Başkanı Şahin Avşaroğlu, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı FatihMehmet Erkoç, Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Necati Okay ve 27.Dönem MilletvekiliAdaylarından Ahmet Özdemir, Cihat Sezal'da programa katıldı.

AK Parti Sözcüsü Ünal, ''Biz 2002 de iktidarageldiğimizde siyaset, sistem, ekonomi tamamen çökmüş durumaydı. Biz 2002 degeldiğimizde ilk söylediğimiz şey, bu sistemin değişmesi gerektiğiydi. Nedençünkü bu sistem kriz getiriyor. Neden çünkü bu sistem 1950 -1960’larınşartlarına göre oluşturulmuş. Oysa dünya değişti, 1990’ların başında Berlinduvarı yıkıldı Sovyetler birliği yıkıldı, küreselleşme dediğimiz tek kutuplusüreç başladı'' dedi.

Şimdi sistemi değiştirdikten sonra artık Türkiye hemsiyasetin hem de sistemin gücü ile yoluna devam edecek yani çift kanatlı birşekilde yoluna devam edecek diyen Ünal, ''16 yıllık mücadelemiz diriliş dönemimizdi.Şimdi ise şahlanış dönemimiz başlayacak ve bunu sizler yapacaksınız. 24 Hazirangününe kadar kapı kapı gezeceğiz. Her gönüle gireceğiz. CumhurbaşkanımızaKahramanmaraş’ta Türkiye’nin en yüksek oyunu vereceğiz.''

 

DULKADİROĞLU'NUNİFTARINA BİNLERCE KİŞİ KATILDI

AK Parti Dulkadiroğluİlçe Başkanlığı Hanefi Mahçiçek Spor Kompleksinde vatandaşlara iftar programıdüzenledi. Programa binlerce vatandaş katıldı.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü MahirÜnal, AK Parti Dulkadiroğlu İlçesi tarafından Hanefi Mahçiçek SporKompleksi’nde düzenlenen iftar programına katıldı. Burada partililerinsevgisiyle karşılaşan Ünal, vatandaşlara hitap ederek, ''Biz 2002 degeldiğimizde ilk söylediğimiz şey, bu sistemin değişmesi gerektiğiydi. Neden?Çünkü bu sistem kriz getiriyor. Bu sistem 1950 -1960’ların şartlarına göreoluşturulmuş. Oysa dünya değişti'' dedi.

İftar programına AK Partili Ünal'ın yanı sıra, TBMM İçişleriKomisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı ÖmerOruç Bilal Debgici, AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Şahin Avşaroğlu,Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Dulkadiroğlu İlçeBaşkanı Necati Okay ve 27.Dönem Milletvekili Adaylarından Ahmet Özdemir, CihatSezal'da programa katıldı.

Vatandaşlara seslenen AK Parti Sözcüsü Ünal, ''DeğerliTeşkilat mensuplarımız Ramazanı Şerifimiz Mübarek olsun. Rabbim tuttuğunuzoruçları katında kabul etsin. Bu gün burada eşlerinizle birlikte olmanız, bizimburada bir aile olarak bulunmamız çok önemli ve kıymetli'' dedi.   


Ben özellikle Cumhurbaşkanımızınher zaman söylediği bir şeyi sizinle paylaşmak istiyorum diyen Ünal şunlarıkaydetti; ''Mahalle başkanlarımız bizim parmak uçlarımız, bizim sahayıhissetmemizi bizim sahayı hissetmemizi ve sahada yaşananları teşkilata anakademeye iletmeyi sağlayan bizim Mahalle Başkanlarımızdır. Ve daha da önemlisimahalle başkanlarımızla beraber çalışan sandık yönetim kurullarımız bizim çokkıymetli. Çünkü seçim sandıkta kazanılıyor ve biz burada bir teşkilatınmensupları olarak bu gün seçime ilişkin birkaç hususu sizinle paylaşmakistiyorum; Bu gün biz burada bir teşkilat toplantısı içerisindeyiz arkadaşlar.Yani AK Parti teşkilatı olarak bu gün hep beraberce iftar yaptık. Bu gün hemteşkilatımızın iç meselelerini kendine dair hem de şu önümüzdeki 16-17 günsorumluluklarımızı yerine getirmek için yapacağımız çalışmaları beraberce birpaylaşalım istedik. Onun için Dulkadiroğlu Belediye başkanımız Sayın NecatiOkay Bey’e aynı şekilde Büyükşehir belediye başkanımız Fatih Mehmet Erkoç Bey’eil başkanımız Ömer Bilal Oruç Debgici beye teşekkür ediyorum. Çünkü özellikleSKM Başkanımız Ömer Saka Bey’le bu organizasyonu gerçekleştirdiler. Dolayısıylabu gün biz birkaç hususu paylaşıp seçime dair sonra inşallah sahaya çıkıpçalışacağız.''

Bu seçimi önemli ve kritik yapanen temel kritik nedir? AK Parti Teşkilatı için bu seçimi kritik yapan, 16 yıldanberi büyük değişim iddiasıdır diyen Ünal şöyle konuştu, ''Biz 2002 de iktidarageldiğimizde siyaset, sistem, ekonomi tamamen çökmüş durumaydı. Biz 2002 degeldiğimizde ilk söylediğimiz şey, bu sistemin değişmesi gerektiğiydi. Nedençünkü bu sistem kriz getiriyor. Neden çünkü bu sistem 1950 -1960’larınşartlarına göre oluşturulmuş. Oysa dünya değişti, 1990’ların başında Berlinduvarı yıkıldı Sovyetler birliği yıkıldı, küreselleşme dediğimiz tek kutuplusüreç başladı. eğer 21.yy da ayağa kalkıp lideriyle milletiyle beraber büyükiddiaları olacaksa güçlü bir hükümet sistemine gerek vardı. Bize bu değişikliğiyaptırmamak için her şeyi yaptılar. Bu ülkede darbeleri yaşadık, bu ülkedecumhuriyet mitinglerini yaşadık, cumhurbaşkanı seçtirmeyiz dediler. Yetmedikapatma davası açtırdılar, yetmedi 27 Nisan’ı yaşadık, yetmedi Geziyi yaşadık,yetmedi 17-25 Aralık yargı darbesini yaşadık ve en son olarak 15 Temmuz İşgalgirişimini yaşadık. Biz bu sistemi değiştirmeden devleti şeffaf ve devleti vatandaşahizmetkâr olan bir yapıya dönüştürmeden milletin istediği gibi olmayacak. Biz16 yıl boyunca sistemin gücü ile yolumuza devam etmedik. 16 yıl boyunca bizsiyasetin gücü ile yolumuza devam ettik, sizlerin gücü ile yoluna devam etti. AKParti, sizlerin aşağıda yürüttüğünüz çalışmalarla devam ettik. Her iki yıldabir seçime gitmek zorunda kaldık neden çünkü sistem her kriz yaşadığında bizmilleti yardıma çağırdık sandığı milletin yardıma çağırdık. Her 2 yılda birseçim yapmak zorunda kaldık, 2 defa referandum yapmak zorunda kaldık bu günekadar yaptıklarımızı siyasetin gücü ile yaptık.''

Şimdi sistemi değiştirdikten sonraartık Türkiye hem siyasetin hem de sistemin gücü ile yoluna devam edecek yaniçift kanatlı bir şekilde yoluna devam edecek diyen Ünal, ''16 yıllıkmücadelemiz diriliş dönemimizdi şimdi ise şahlanış dönemimiz başlayacak ve bunusizler yapacaksınız. Kardeşlerim biz geçmişi unutmayacağız yaşadıklarımızı unutmayacağızbiz Adnan menderesi unutmayacağız Turgut Özal ı unutmayacağız Abdülhamidhan’ıunutmayacağız, biz sultan Fatihi unutmayacağız biz 1771 de Sultan Alparslan’ın40 bin kişiyle Bizans’ın önünde neden dikildiğini unutmayacağız. Eğer bunuunutursak her şeyi unuturuz. Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği muadeleyi anlamakiçin bizim tarihin içerisinden akıp gelen bu milletin büyük iddialarını anlamakgerekir, Recep Tayyip Erdoğan’ı anlamak için bu milletin medeniyet tasavvufunbu milleyin büyük hayallerini anlamak gerekir. Çünkü bu millet Recep TayipErdoğana Ve Recep Tayyip Erdoğan’ın arkadaşlarına kendi ideallerini milletinideallerini milletin derdini davasını hayata geçirsin diye bu yetkiyivermiştir. Sizlere bu yetki bu yüzden verildi AK Parti teşkilatlarına bu milletbu yetkiyi neden verdi? Benim hayallerimi gerçekleştir benim binlerce yıldıresaret nedir bilmeyen, boyunduruk vurulamayan ve tarihin binlerce yıl sürecek özgürlükidealini hayata geçir diye bu yetkiyi verdi arkadaşlarım. Şimdi biz 16 yıldanberi verdiğimiz bu mücadelede bu milleti bu milletle yolculuğumuzu bir noktayagetirdik. Şimdi sanıyorlar ki 24 Haziran günü bunu bitireceklerinizannediyorlar. Kardeşlerim 24 Haziran günü ne bitecek biliyor musunuz sonsuzakadar eski Türkiye bitecek. 24 Haziran günü 15 Temmuzun etkisi bitecek, 24Türkiye yi ele geçirmek isteyen Vesayet odaklarının bütün hayalleri suyagömülecek o yüzden kardeşlerim birbirimize söz verelim 24 Haziran gününe kadarkapı kapı gezeceğiz. Her gönüle gireceğiz. Cumhur Başkanımıza Kahramanmaraş’taTürkiye’nin en yüksek oyunu vereceğiz. Kahramanmaraş’ta 8 tane milletvekiliadayını TBMM’ye göndereceğiz. Allah yar ve yardımcımız olsun'' dedi.


AK Parti Kahramanmaraş İl BaşkanıÖmer Oruç Bilal Debgici ise Seçime sayılı günler kaldığını belirterek, ''24Haziran’da hep beraberce inşallah Kahramanmaraş’ımızı daha önce aldığımız oyoranının üzerinde bir oy ile hep beraberce, Türkiye şehirler üstünde,şehirlerin üzerinde zirveye çıkaracağımıza inancımız tamdır. Bunu bu günDulkadiroğlu’nda başlatıyoruz, yarın Onikişubat Belediyesinde devam edeceğiz''dedi.

Teşkilat mensuplarındanbeklentilerini söyleyen Debgici, ''Burada sandık ve mahalle  kurulu başkanlarımız var, müşahitlerimiz var.Okul bina sorunlarımız, herkes burada bu gün. Allah hepinizden sağ olsun,sandığa hep beraber sahip çıkacağız. Sayılı günler kala gece gündüz demeden,sahura kadar kapı kapı dolaşıp Cumhurbaşkanımızı anlatacağız, Kahramanmaraş’ayapılan yatırımları anlatacağız. İşte bu yatırımlardan birisi de içindebulunduğumuz bu yer, aydınlatması yapılmış, her türlü spor organizasyonununyapılmış olduğu bu yerde  büyük birbirliktelik var. İnanıyorum ki bizler şehrimizi karış karış gezdiğinde,vatandaşlarımızla tokalaştığımızda onlarla hem hal olduğumuzda, her zamanolduğu gibi en üstte gösterilen teveccüh bizlere gösterilecektir. Bizimbirbirinden kıymetli 8 Millet Vekili Adayımız var, inanıyorum ki tümvekillerimizi meclise göndereceğiz. Bu konuda herkesten üst düzey hassasiyetbekliyorum. Birlik beraberliğimiz daim olsun istiyorum, hepinizi Allaha emanetediyor saygılarımı sunuyorum'' dedi.


Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Şahin Avşaroğlu, ''Bu iftarprogramında biz ailelerimiz ve teşkilat üyelerimize aileleri ile beraber iftarprogramı sunalım istedik, iri olalım diri olalım istedik. Hepinize tekrarteşekkür ediyorum'' diyerek sözlerine başladı ve şöyle konuştu;

 

AK Parti kurulduğu günden bu yana Genel Başkanımız RecepTayyip Erdoğan’ın, çizgisinde hep beraber birlik bütünlük içinde saha da herzaman birliğimizi bütünlüğümüzü koruyoruz. Mahallelerimizde teşkilatyapılanmalarımıza bakıldığında, Kadın Kollarımız, Gençlik kollarımız, Ana kadememiz,Aklı Selim kardeşlerimiz hepimiz birliğimizi bütünlüğümüzü koruyoruz. AKPartinin başarısında ki en büyük etken de bu, bunun yanı sıra önümüzdekiseçimlerde sandıklardaki,24 Haziran seçimlerimiz genel anlamda çok önem sarfediyor. Biz bu konuda teşkilat olarak bu konu hakkında bilincimiz olduğunu,sandıklara sahip çıkacağımızın sözünü vermiştik dün arkadaşlarımızla beraber,bir daha bu sözümü tekrarlıyoruz; Sandıklarımıza sahip çıkalım arkadaşlar.Seçim her ne kadar arazide yapılan çalışmalarla da kazanılsa  sonucu sandık belirleyecek . Bu konudahassasiyet yapalım arkadaşlar. Tekrar programımıza karıldığınız için hepinizeteşekkür ediyorum.

HABER: ÖMER FARUKSALMAN

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2018, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15