MEKTUP YAZDIM HASAN’A, HA HASAN’A, HA SANA!

ONİKİŞUBAT Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, aday olarak açıklanmadan önce muhtemel adaylığını göz önünde bulundurarak, kafasından önce bir kadro oluşturmuştu.

Aday olarak açıklandığının ertesi günü ise ilk işi Mustafa Poyraz yönetimindeki belediye’den ve bazı diğer kamu kurumlarından işin uzmanları ile konuştu ve Onikişubat kadrosuna katılması işini bitirdi.

Seçilip koltuğuna oturduğu gün herkesin görevi belli olduğu için daha ilk günden icraatlara başlanmıştı.

İşte Onikişubat’ı hep beraber görüyoruz, en tepedeki başkanından, müdürüne, şefine ve hatta korumasına, şoförüne kadar herkes sistemli bir şekilde çalışıyor ve “para yok, şu yok, bu yok” demeden çözüm üreten bir belediye ortaya çıkartıyorlar…

Daire içinde vatandaşla çok fazla haşır neşir olmayan “görünmez kahraman” müdürler ve bu müdürlerin ekipleri var ama asıl bütün belediyelerde her zaman vatandaşla yüz göz olan, Allame-i Cihan olsalar hep eleştirilen iki müdürlük vardır: birisi Fen İşleri Müdürlüğü, diğeri de Park ve Bahçeler Müdürlüğü’dür…

BELEDİYECİLİĞİN KİTABINI FALAN DA YAZMADILARDI!

HER iki müdürlüğün başındaki kişiler perdenin önüne çok çıkmasalar da, hakikaten abartı olarak düşünmeyin günün 24 saatının 18 saatını Onikişubat’ı düşünerek geçiriyorlar…

Başkan Mahçiçek’in bu zorlu ve sürekli çalışan beyin performansına ayak uyduramasalar, zaten o görevlerde bir dakika duramazlardı.

Hanefi Başkanla beraber Sait Avşar ve Kâzım Canlı’yı da hakkını verip tebrik edelim…

Yereli bırakın, kent tarihinde ikinci bir örneği görülmeyen, uluslararası organizasyonlara (EXPO2023) imza atabiliyorlar.

Bütün bu çalışmalarını da kent kamuoyunu bilgilendirmek adına Basın Yayın Müdürü Serhat Gümüş ve ekibi de profesyonelce profesyonellerle çalışarak duyuruyor.

Ha bu arada Başkan Mahçiçek “belediyeciliğin kitabı”nı falan da yazmamıştı!

KOCA BİR 250 GÜN GEÇTİ

BU sütunların yazarı olarak sağlığımı önce yüce yaratıcıya, sonra Mahir Ünal’a borçluyum.

Dostlar, ayrı bir yazımda neden Mahir Ünal ile ilgili çok daha fazla hassas olduğumu, onun yaşamımda, yaşamda kalmamda ne katkısı olduğunu ayrıca anlatacağım.

Geçtiğimiz hafta içinde Mahir Bey, kentte görev yapan gazetecilerle bir sohbet toplantısı yaptı ve o toplantının konusu neredeyse komple Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör oldu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün ilk aday olarak açıklandığı tarih: 24 Kasım 2018

Bir rivayete göre de bu tarihten iki ay öncesinden de “kulağına fısıldandığı” söyleniyor.

Yani seçimden yaklaşık 150 gün öncesinden başkan adayı olacağını biliyordu.

31 Mart’ta seçim oldu, o günden bu yana da yaklaşık 100 küsür geçmiş, ne oldu toplam: 250 gün…

Kahramanmaraş basını, “Çantada keklik bir kent” için 250 günde hâlâ kadro kurup işe başlayamadığı için eleştiriyor Hayrettin Güngör’ü…

Kısaca şunu demek istiyorum: Mahir Beyin hatır ricası üzerine bir süre “stabil kalıp” Başkan Güngör’e böyle destek oluyoruz.

Ancak buna rağmen de şunu biliyorum ki; “Mektup yazdım Hasan’a, ha Hasan’a, ha sana…” bir durum olacaktır…

SON SÖZ: Bu kente hizmet etmek isteyen kim olursa olsun, zaaflarından arınarak işe başlamalıdır. Bazen yöneticilerin başarılarını ve hatta görevde bulundukları kentin geleceğini “zaaf”ları yok edebilir!

YATACAK YERİ YOK:

ÇELİKLER HOLDİNG’İN

AFŞİN - ELBİSTAN Termik Santralinin özelleştirilmesinin ardından santralda bakım çalışmalarının yapılmaması ve hava kirliliği oranının filtresiz bacaların çalıştırılmasıyla artmasına sebep olan ve bölgede yaşayan insanlara ölümü, kanseri ve zehiri layık gören Çelikler Holding’in…

YATACAK YERİ ÇOK:

MARAŞ POLİSİNİN

KAHRAMANMARAŞ'TA, polisin pos tefeciliği yaptığı belirlenen kuyumcuya düzenlediği operasyonda, 1 adet pos cihazı ve 14 bin 365 lira nakit para ile 79 cep telefonu ele geçirip, 1 kişiyi de gözaltına alan Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekiplerinin...

YORUM EKLE

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15