MUCİZE KADIN  JACINDA ARDERN

Allah'ın yeryüzünde sonsuz mucizeleri vardır. Onun hikmetlerinin sayısını bilemeyiz. Doludan boş çıkartır,boştan dolu çıkartır. İyiyi kötüye hizmet ettirir. Kötüyü iyiye hizmet ettirir.

    Teröristten adalet  çıkartır. Adaletten teröristi çıkartır. Düşünmenin sınırı yoktur. Allah insanı akıl ile yaratmıştır. Aklını kullanmasını istemiştir. "Sizin şer bildiklerinizde hayır,hayır bildiklerinde şer vardır." Bunu ancak ALLAH bilir.

    Yeni Zelanda da  bir terörist 16 Mart 2019  Cuma vaktinde camilerde bulunan Müslümanları katletti. 51 şehit var. Onlarca yaralı var.

    Bu ülkede bir  başbakan var. Bu başbakan bir hanım.Bu başbakanın adı JACINDA ARDERN . Bu başbakan Müslüman değil. Ama bu başbakan  bir Müslüman'ın bile   yapamayacağı öyle bir şey yaptı ki tarih onu hiç unutmayacak.

    Bir teröristin camide katliam yapmasını içine sığdıramadı. Yüreği kaldırmadı. Bu katliama bazı batı devletleri yöneticileri gibi,hatta Müslüman görünümlü  Müslüman devletlerin sözde yöneticileri gibi bakmadı. Doğrudan bir terör olayı olarak deklare etti. Gerek konuşmaları,gerekse duruşu hatta  giyimi ile tüm insanlığa unutulmayacak ders verdi.

    Katliamda hayatını kaybedenlerin yakınlarını bağrına bastı. Şehit ailelerin  gönlüne su serpti. Samimi ve içten ifadeleri herkesi kendine hayran bıraktı.

    Yeni Zelanda meclisinin  katliamdan sonra  açılışını ayet okuyarak açtı. " ALLAH YOLUNDA ÖLDÜRÜLENLERE ÖLÜLER DEMEYİNİZ " Üstelik " SELAMÜN ALEYKÜM " diyerek başladı sözlerine.

   Meclis konuşmalarında teröristle ilgili konuşmaları arasında  " O teröristin adını anmayacağım. Onun aradığı şeylerin biride kötü şöhret..Yeni Zelanda da ona hiçbir şey vermeyeceğim, adını bile.."

    Mucize kadın JACINDA ARDERN ülkesinde katliam sonrası ilk CUMA ezanını devlet radyo ve televizyonlarında canlı yayınlatıyor. Üstelik kendisi de Cuma namazına katılıyor.

    Katliam saati olan Cuma vaktini saygı duruşu ilan ediyor.

    Ve diyor ki hanım Başbakan Jacinda Ardern  "Bu saldırı ile tarihimiz değişti, o halde yasalarımız da değişecek." Diyerek ülkede silah satışını yasakladığını ilan ediyor.

   Bu mucize kadını alkışlıyorum. Tüm İslam alemine ve Hıristiyan alemine örnek olacak bir davranış.

YORUM EKLE

banner15