Muhtarlar ve STK'lar şöleni gerçek anlamda şölen oldu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafındanbu yıl üçüncüsü düzenlenen Muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları şöleni bu yıltoplumun geniş bir kesiminin katılımı ve program zenginliği itibari ile tam birşölene ve kaynaşmaya dönüştü.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih MehmetErkoç' un sözü uzatmadan yaptığı bazı önemli icraatları anlatması ve ''bugün buraya konuşmaya değil dinlenmeye,neşelenmeye ve güzelliklere paylaşmayageldik,herkese iyi bir gün diliyorum " sözü günün anlamını öz olarakanlatırken katılımcılardan büyük alkış aldı.

 

Bu program geçen yıllara oranla hem dahatertipli,düzenli,zengin içerikli ve yüksek katılımlı oldu.

 

Memleketimizin göz bebeği ve akciğeri Başkonuşyaylasında düzenlenen şenliğe milletvekilleri İmran  Kılıç,AhmetÖzdemir,Cihat Sezal, ilçe belediye başkanları, ilçelerintamamının  teşkilatları,il genelindeki muhtarların ve çevre il veilçelerdeki hemşehri dernekleri,ilimiz Ticaret ve sanayi odası ve esnafbirlikleri ve  odaları ile  sivil toplum kuruluşlarınıntamamına yakınının katılımlarını bu yıl birlik, beraberlik ve kaynaşmaaçısından çok önemli buluyorum.

 

Programda her şey düşünülmüş ve hiç birayrıntı gözden kaçırılmamıştı,misafirlerin kahvaltı yapmadan gelebilecekleridüşüncesi ile kahvaltılık olarak çorba,çay,simit ve poğaça ilekarşılanması,yemek,tatlı ve dondurma ikramlarının aynı serilik ve düzendemisafirlere eş zamanlı ulaştırılması da dikkatlerden kaçmayan önemli birayrıntı ve takdire değer bir durumdu.

 

Programda Mustafa Mengür ve ekibiningeleneksel okçuluk,Muhsin Kılıçsallayan ve ekibinin atçılık gösterilerikatılımcılara büyük bir heyecan yaşattı. Andırın yöresel oyunlarınınsergilendiği oyunlar hem başarılı hem de ilgi gördü.

 

Katılımcılar yöremizin yetiştirdiği ünlüsanatçı Hilmi Şahballı 'yı dinleme fırsatı bulurken İlimizin tanınmışozanlarından ve meslek büyüğümüz Karaozan Eshabil Karademir'in tam otuzbeşyıl önce yazdığı ve günümüzü anlatan şiirini tok ve mikrofonik sesi ile okumasıkatılımcıları hem heyecanlandırdı hem de alanı diri tutarken Ozanlar derneğibaşkanı Ozan ihsan Öksüz’ün birleştirici mesajları damisafirlerden  tam not aldı.Tabi okunan şiirlerde duygu yoğunluğunuartırdı.

 

Bu şenliğin yapılmasını  veböylesine büyük bir organizasyonu geleneksel hale getirilmesini başlatan BüyükşehirBelediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç başkan başta olmak üzere haftalaröncesinden başlatılan çalışma ile şenliğin eksiksizolarak  hazırlanmasında büyük gayret ve çaba gösteren Muhtarlık vesivil toplum kuruluşları daire başkanı Adnan Alagöz ile şubemüdürleri  Yaşar Kaymak,Muzaffer Türk ve birim çalışanlarınınhakkını da teslim etmek gerek,bu noktadan hareketle buradan isminisayamadığımız tüm emekçilere teşekkür ediyoruz.

 

Tabi bir ayrıntıyı da atlamamak gerek BaştaBüyükşehir Belediyesi Genel sekreteri Züver Çetinkaya,genel sekreteryardımcıları ile Muhtarlık ve Sivil toplum kuruluşları

 daire başkanı Adnan Alagöz,şubemüdürleri  ve belediyenin daire başkan ve şube müdürleri tam bir evsahipliği düşüncesi ile tüm misafirleri karşılayarak hoş geldiniz diyereksamimi bir şekilde karşılamaları ayrı bir güzellikti.

 

Bu programda belediyenin iyi bir sunucukazandığını da ifade etmek isterim,bu isim mükemmel sunumu ile dikkatleriçeken  kendi  personeli Gökmen Kanara idi.

 

Programda basın ve halkla ilişkilermüdürü Cengiz Berberoğlu ve birlikte çalıştığı gazetecidostumuz Murat Zencir' de basın mensuplarının yanından bir an olsunayrılmayarak basın mensuplarından tam not aldılar,kendilerine teşekkürediyoruz.

 

Eleştiri deyince hep olumsuzlukların aklageldiği günümüzde bizde olumlu gördüklerimizi kaleme aldık,yani marifetiltifata tabidir düşüncesi ile hakkı teslim ettik ve Büyükşehir belediyesi ve çalışanlarınateşekkür ediyoruz.

 

Kıymetli okurlarım sosyal belediyeciliğin önemlibir parçası olarak gördüğüm bu etkinliğin gelecek yıllarda da aynı heyecan vekatılımla yapılacağı ümidi ile kalın sağlıcakla...

 

YORUM EKLE

banner16

banner15