NEMRUT'UN VERSİYONLARI ve AĞLAYAN FİLİSTİN

 

Versiyon: “Birürünün, bir modelin, bir sanat eserinin farklı bir açıdan ele alınarak yenidenoluşturulmuş biçimidir. Zalimlerin de versiyonları çıktı.

Dün Firavun veNemrut ve Ebu Cehiller vardı, şimdi onların yeni versiyonları yeryüzünde kanlabeslenir hale geldi! Yani zalimin, zulmün, gücün, baskının özetle haksızlığınsembolleri oldular.

 Şunu söylemek istiyorum. Bizler tarihkitaplarını okurken, bu zalimlerin tarihte kaldığını zannederdik ama bu devirdede yaşadıklarına şahit olduk.

Önceki gün Katil,İşgalci, Siyonist Devlet İsrail’in mazlumlara yaptıklarını gördük, Filistinlisilahsız Müslüman kardeşlerimize kabul edilemez silahlı ve gerçek mermilerlebir saldırı yaptı. 52 Şehit, 3 bine yakın yaralı. Arkasında bu asrın Nemrut’uve Firavunları vardı.

Peki neden? Herkardeşimiz gibi bizlerde dünyada olup bitenleri anlamaya çalışıyoruz.Hadiseleri yan yana, alt alta getirip bakıyoruz. Büyük fotoğrafı görmekistiyoruz. Sonra garip şeyler döndüğüne şahit oluyoruz. Çoğu zaman dazorlanıyoruz doğrusu, bir bilene soralım deyip, danışıyoruz büyüklerimize.

‘ Büyük’zannettiğimiz kişilerinde bizden fazla bir şey bilmediklerini görüyoruz ya dasırdır bize söylemiyorlar diye düşünüyoruz. Neyse biz gelelim konumuza.

Geçtiğimiz hafta da benzer bir yazıyı kaleme almıştım, şuKirli Oyunlardan bahsediyorum.

Gördüğüm şu ki, asrın Nemrutlar yeni oyunlar peşinde,İbrahimlere tuzak kurmaya devam ediyor.  

Bu tehlikeli bir durum insanlık adına düşündürücü. Çünküİslam üzerinden sonuca gitmek istiyorlar.

Hatırlar mısınız? ‘Köktendinci’ ifadesi kullanıldı, sonrafundemantalizm denildi, ardından Ilımlı İslam, şimdi de IŞID ismi ile haşa‘terör’ ile yüce dinimizi yan yana getirmeye çalışıyorlar…

Ama güneş balçıkla sıvanmıyor değil mi? 

HEDEF İSLAM DÜNYASI

Şimdi projeye bir göz atalım. ABD, Fransa ve SuudiArabistan’da harekete geçiliyor. Öncesinde Mısır dizayn edildi, halkı müslümanülkelerde sözde özgürlük hareketleri başlatıldı ve 15 Temmuz…

Yani düğmeye bastılar. Savaş istiyorlar. Kana susamışlar…İşiniçinde bütün Nemrutlar var. Neyi amaçlıyorlar? Nereye koşuyorlar? Bu sorularıncevapları için çok ciddi düşünmek gerek.

Geçen hafta  Fransa'da, aralarında eski CumhurbaşkanıNicolas Sarkozy, üç eski başbakan, Yahudi ve Hıristiyan cemaati temsilcileriyleyazarların da bulunduğu 300 kişi bildiri yayınladı. Kur'an-ı Kerim'den"şiddet” ve Yahudi karşıtı fikirleri yaydığı gerekçesiyle bazı ayetlerinçıkarılması" talep edildi!

Kur’an da mazlumlara karşı bir tek şiddet ayeti bulamazsınız.Yüce dinimiz barış dinidir, bir insanı haksız yere öldüren, tüm insanlığıöldürmüş gibi hüküm verilmiştir.

Şimdi soruyorum, böylesi birbarış dini mensupları (DAİŞya da IŞID benzeri örgüt mensupları gibi) insanları öldürür mü?

Demek ki, bunlar birilerinin kurdurduğu bir örgüt, buyolla İslamı karalamaya çalışıyorlar. Hatırlarsınız, kelle uçurarak işebaşlamışlardı. Çekimlerde film stütyolarında yapılmıştı!

Şimdi Nemrut’un çocukları,  ABD, büyükelçilik binasını Kudüs’e taşıdlari.Tabelalar, levhalar hazırlandı, yollara dizildi. İngilizce, İbranice ve Arapçaolarak… Ve dünyaya inat açtılar da ama sonlarını hazırlıyorlar

 

KIYAMET YAKLAŞTIKÇA

Aslında bu olan ve olması muhtemel hadiseleriEfendimiz(sav) 14 asır önce bildirmiş. Kıyamet öncesi, insanlığın azması,öncesinde Mehdi(as) gelip küfürden yeryüzünü kurtarması Kur’an da sabittir.

Yani olan şu, yeryüzünde Hak ile Batıl sürekli mücadeleetmiş. Şer güçler güçlerine güvenerek insanlar üzerine bela yağdırmışlar evet,insanlara huzur vermemişler ama sonunda Allah’ın izmi ile hep adaleti savunaniyiler galip gelmiştir.

Bu defa da böyle olacaktır. Rabbim oyunlarını bozacaktır.Allah’ın ipine sımsıkı sarılan ümmetin evlatları, Ortadoğu’yu kan gölüneçeviren zalimlerin hakkından gelecektir.

Zalimler istemese de Allah(cc) nurunu tamamlayacaktır.Yeter ki, bizler Allah’ın ipine(Kur’ana) sım sıkı sarılalım.

İlim öğreneceğiz, yeryüzünde yardımlaşma ve iyiliğiyayacağız, insanlığa her davranışımızla model olacağız. İşte böyle olduğumuzdaHak gelecek, batıl(kötüler) yok olacaktır! Allah tek hüküm sahibidir. Yeter ki,biz birlik olalım…

Kalın sağlıcakla. 

YORUM EKLE

banner22

banner19

banner34

banner37